Dil Seçiniz

Ankara – Erzincan Uçak Bileti

Ankara ile ülkemizin pek çok noktasında kolayca ulaşım sağlanabiliyor. Erzincan da bu kentlerden biridir. Pek çok şirketin düzenlediği seferler için Ankara – Erzincan uçak bileti satın alarak sadece 1 – 2 saat gibi kısa bir süre de iki kent arasında ulaşım sağlanabiliyor. Bu da ülkemizin gelişen ulaşım imkânları ile bugün mümkündür. Peki, uygun fiyatlı uçak bileti satın almanın bir püf noktası var mı diye soracak olursanız, cevap kesinlikle www.ucakbileti.com.tr olacaktır. Buradan son derece cazip fiyatlar ile üstelik hiç yorulmadan Ankara uçak bileti ya da Erzincan uçak bileti satın alabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Ülkemizin herhangi bir kentinden doğrudan ya da aktarmalı olarak Erzincan’a ulaşmak istiyorsanız, Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve de AnadoluJet sizin için bir seçenek olabilir. Havalimanının tarihine bakacak olursak ise 1988 yılından beri hizmet verdiğini görüyoruz. 2006 yılında yeni eklenen binalar ve çeşitli tadilatlar ile birlikte seviye atlayan tesis, bugün ülkemizin önemli havacılık merkezlerinden biridir. Sadece iç hatlar uçuşlarına açıktır ve hem sivil hem de askeri özelliklere sahiptir. Şehir merkezine ise sadece 9 km uzakta oluşu oldukça cazip bir özelliktir. Servisler, taksi ya da kiralık araç gibi pek çok seçenek bu anlamda sizin için ulaşım alternatifi olabilir. Aralarında seçim yapmak ise tamamen keyfinize bağlı bir karar olacaktır.

Erzincan Hakkında Genel Bilgiler

Tarihte başkent olma özelliğine sahip olan Erzincan, Doğu Anadolu’nun özel kentlerinden biridir. Mengüceklilere başkentlik yapmış olması sebebi ile bilinen şehir, tarih boyunca Anadolu genelinde etkinlik gösteren medeniyetlerin izlerini de taşımaktadır. 1473 yılında Osmanlı hâkimiyetine giren kent, 1502 ‘de Safevi hâkimiyetine girse de 1514 yılında Yavuz Sultan Selim döneminde yeniden Osmanlı hâkimiyetine girmiştir. Cumhuriyet dönemine kadar da bu durum değişmeden gelmiştir. Bugün şehrin genelinde hem çok eski dönemlerin izlerini görmek mümkün, hem de Osmanlı’nın yoğun izlerini her noktada okumak mümkündür. Erzincan’ın karasal iklimi, turistik gezilerin kış mevsiminde yapılmasına engel olduğundan, en cazip seyahat zamanları bahar ve yaz aylarıdır. Kışın sert soğuğu altında kalmamak ve çeşitli ulaşım aksaklıkları yaşamamak için siz de bahar ve yaz ayları için şimdiden uçak biletinizi alıp, programınızı yapabilirsiniz.

Erzincan’ın Gezilecek Yerleri

Erzincan Müzesi

Her kentte mutlaka ziyaret edilmesi gereken kıymetli bir müze vardır. Erzincan Müzesi de kentin en kıymetlilerinden biri. Bu sebeple de turistler için en ilgi çekici duraklardan biridir. 1986 yılından bu yana hizmet veren müze, toprak ve madeni eserler, sikke ve heykeller gibi çeşitli arkeolojik değerleri sergilemektedir ve çok özel koleksiyonları ile akılda kalmaktadır.

Girlevik Şelalesi

Girlevik Şelalesi, Erzincan’ın en bilinen doğal güzelliği olmanın yanında, bölgenin en özel durağıdır. Erzincan’ın merkezine 30 km kadar uzakta olmasına karşın, çokça ziyaret edilir. Çünkü yüksekte yer alan kayalardan parça parça dökülen şelale, adeta bir rüya yaratıyor. Cennet gibi tabirinin çok da yersiz olmadığı bu doğa güzelliği özellikle bahar ve yaz aylarında tam anlamı ile huzurun adresidir.

Mama Hatun Türbesi

Tercan ilçesinin bir parçası olan Mama Hatun Türbesi, son derece kıymetli kalıntılara ev sahipliği yapması sebebi ile niteliği yüksek bir değerdir. Büyük bir külliyenin parçası olan türbe, tahminen 1192 ile 1202 yılları arasında inşa edilmiştir. Ziyaret etmekten keyif alacağınız Mama Hatun Türbesi, şehrin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir.