Dil Seçiniz

Ankara – Denizli Uçak Bileti

Denizli, son yıllarda hava yolu imkânlarının artışı ile birlikte, çok daha fazla ziyaret edilmeye başlanan bir kent. Denizli Çardak Havalimanı, Ankara – Denizli uçak bileti satın almanız ile birlikte kısa sürede Ankara’ya ulaşmanızı sağlayan bir tesis. Aynı şekilde İstanbul gibi daha pek çok kente de uçak ile konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz bu noktadan. Bu imkâna daha uygun ücretler karşılığında ulaşmak için ise www.ucakbileti.com.tr hizmetinizde. Bu adres üzerinden ister Ankara uçak bileti satın alın ister Denizli uçak bileti satın alın, her birinde mümkün olan en düşük fiyatlar ile karşılaşacaksınız.

Denizli Çardak Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Denizli Çardak Havalimanı, ilk olarak sadece 250 metrekarelik bir prefabrik yapı ile askeri nitelikli bir havalimanı olarak inşa edilmiştir. 1998 yılında ise terminal binasının kapsamı oldukça genişletilmiş ve bununla birlikte, yolcu kapasitesinde de artış gözlenmiştir. 2001 yılına gelindiğinde de gerçek anlamda bir terminal binası inşa edilmeye başlanmıştır ve prefabrik yapı ortadan kaldırılmıştır. İlk olarak askeri amaçlı inşa edilen tesis bugün hem askeri hem sivil özelliklere sahiptir. İç hatlara ek olarak dış hatlar uçuşları da mevcuttur. Denizli’nin merkezine olan uzaklık ortalama 63 km olmakla birlikte, otobüs, servis ve taksi gibi çeşitli araçlar ile ulaşım mümkündür. Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve AnadoluJet ise tercih edebileceğiniz şirketlerdir.

Denizli Hakkında Genel Bilgiler

Mükemmel tekstil ürünleri ve Denizli horozu ile akıllarda yer eden Denizli, Ege bölgesinin güzel kentlerinden biridir. Özellikle bir üretim merkezi olması sebebi ile kentin trafiği oldukça yoğundur. İş ilişkileri sebebi ile kente gelip gidenlerin çok oluşu, hava yolu ulaşımı anlamındaki gelişmelerin tetikleyicisi olmuştur. Buna bağlı olarak da, tarihin oldukça eski zamanlarından beri önem taşımış olan kent, turistlerin de daha fazla dikkatini çekmeye başlamıştır. Denizli kapsamında görülebilecek tarihi değerler ise büyük oranda antik kentler çerçevesinde şekillenmektedir. Ege bölgesinin en serin illerinden biri olan Denizli’ye gitmek isteyenlerin, turistik bir gezi yapacak olanların tercih edeceği zaman ise bahar ve yaz ayları olabilir. Kış ayları sert geçemese de turistik geziler için çok da uygun olmayacaktır.

Denizli’nin Gezilecek Yerleri

Yeşildere Şelalesi

Kentin en ünlüsü olan Pamukkale kadar dikkat çekici bir doğal güzellik olan Yeşildere Şelalesi, özellikle bahar ve yaz aylarında en güzel görünümüne kavuşuyor. Dolayısıyla turistler için de dikkat çekici hale geliyor. Burada huzurlu vakit geçirebilirsiniz ve harika anılar, güzel fotoğraflar ile geri dönebilirsiniz. Ayrıca çevrede yer alan başka güzellikleri de görebilirsiniz. Bunlardan biri de Ağlayan Kaya’dır.

St. Philippe Martyrion Kilisesi

St. Philippe Martyrion Kilisesi, bölgenin en eski tarihe sahip olan antik kentlerinden biridir ve sahip olduğu kalıntıların yanında, bulunduğu yüksek konum ile de görülmeye değerdir. Ayrıca Hristiyanlık ile ilgili hikâyesini rehberlerden dinleyebilir, bu rotanızı keyifli hale getirebilirsiniz. Yakınlarında yer alan Hierapolis antik kentini de gezinize dâhil edip, antik bir yolculuk yapmak için bu bölgeye doğru yola çıkmalısınız.

Keloğlan Mağarası

Aslında 1970 yılında keşfedilmiş olan Keloğlan Mağarası, yakın zamanda ziyarete açılmıştır ve hem kent sakinleri hem de turistler tarafından ilgi ile karşılanmıştır. Mağara güzelliğinin yanında rivayetleri ile de göze hoş görünüyor. Çoban olan Keloğlanın saçlarının çıkmasına sebep olduğu düşünülen mağara bugün de aynı inanca sahip olanlar ile anılmaktadır. Geçmişte mağarada 20 gün yaşayan birinin tekrar saçlarının çıkmaya başladığına inanılması, rivayetlerin de kaynağı olabilir.