Dil Seçiniz

Ankara – Batman Uçak Bileti

Ankara’dan Batman’a hızla gitmenin ulaşılamaz gibi göründüğü günler geride kaldı. Çünkü Batman’ın sahip olduğu havalimanı, hem hız hem de konfor vadediyor. Ankara – Batman uçak bileti satın aldığınızda, iki kent arasındaki ulaşımın ne kadar da kolay olduğunu fark edeceksiniz. Ankara uçak bileti ya da Batman uçak bileti satın almanız gerektiğinde ise www.ucakbileti.com.tr adresini ziyaret etmeniz yeterli. Hem oturduğunuz yerden yorulmadan biletinizi satın alacaksınız hem de en düşük fiyatları yakalayabileceksiniz. Bu fırsatı mümkün kılan Batman Havalimanı ise kent için oldukça büyük bir önem taşıyor. Ulaşım anlamında bir devrim olarak niteleyebileceğimiz imkân, iki kent arasında bağlantı kurmak isteyenlerin dikkatinden kaçmıyor.

Batman Havalimanı ve Ulaşım Şekilleri

Batman Havalimanı 2010 yılı itibariyle hizmet vermeye başlamış olan bir ulaşım imkânıdır. Önceleri Valilik kontrolünde olan tesis, sonrasında DHMİ yönetimine geçmiştir. Hem askeri hem de sivil özelliğe sahip olan Batman Havalimanı, şehir merkezine sadece 7 km uzaklıktadır. Ayrıca Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve AnadoluJet gibi ülkemizin en iyi hava yolu şirketleri, Batman’a düzenledikleri tarifeli seferler ile size kaliteli bir ulaşım hizmeti sunmaktadır. Peki, havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım araçları nelerdir diye soracak olursanız, hem belediye otobüsleri hem de taksiler cazip birer seçenektir. Ayrıca araç kiralama da sizin için bir seçenek olabilir.

Batman Hakkında Genel Bilgiler

Dicle’nin aktığı bu topraklar, Güney Doğu’nun en güzel yerlerinden biridir. Özellikle Hasankeyf bölgenin en önemli zenginliklerini bünyesinde barındırır ve bu sebeple de ilk sırada gelen ziyaret duraklarından biridir. Tarihi Sümerler’e kadar uzanan Batman, bugün de geçmişteki güzellikleri ile varlığını sürdürüyor. Siz de farklı bir rota ve farklı nitelikte bir gezi arzu ederseniz, Batman’ın güzelliklerine doğru yol alabilirsiniz.Peki, Batman’a ne zaman gidelim diye soracak olursanız, bu soruyu iklim özelliklerine göre cevaplamak daha doğru olacaktır. Uzak Akdeniz İkliminin hâkim olduğu bölge, daha çok bahar ve yaz aylarında tarihi ve kültürel geziler için uygunluk gösterir. Kışların sert ve yağışlı geçiyor olması, gezinizi sıkıntılı hale getirebilecek bir özelliktir.

Batman’ın Gezilecek Yerleri

Yol Geçen Hanı

Ünlü yol geçen hanı sözünün kaynağı olan bu han, içindeki gizli geçitler ile Hasankeyf Kalesi’ne ulaşılması sebebi ile bu ismi almıştır. Oldukça eski tarihe sahip olan Yol Geçen Hanı, mağaranın içerisinde yer alması sebebi ile oldukça ilginçtir. Bugün şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olması sebebi ile siz de hanı ziyaret edebilirsiniz.

Hızır Bey Camii

Kozluk ilçesinde yer alan Hızır Bey Camii, ilçenin en büyük ibadet merkezi olma özelliğine sahiptir. Caminin 1512 yılında inşa edildiği biliniyor ve bu durum yapıyı dini yanına ek olarak mimari ve tarihi anlamda da kıymetli hale getiriyor.

Malabadi Köprüsü

883 yılında yapımına başlanan köprünün ancak 1147 yılında tamamlanmış olması, bu değere ilişkin oldukça önemli bir detaydır. Ünlü Mostar köprüsünün ikizi olarak tanımlanan Malabadi Köprüsü, Evliya Çelebi’nin Seyahatname adlı eserinde de yer alan kıymetli bir yapıdır ve bu sebeple hem ziyaret için hem de fotoğraf çekimi için idealdir.

Hasankeyf Mağaraları

Hasankeyf, tarihi olarak adeta bölgenin en eski zamanlarını işaret eden özel bir niteliğe sahiptir. En eski zamanların izlerini sürmek istediğinizde, Hasankeyf’in mağaralarından işe başlayabilirsiniz. Bu mağaralar her dönem işlevsel olarak kullanılmış ve bugün de önemli bir turistik merkez haline gelmiştir.