Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları’nın Kütahya Protokolü

THY, Kütahya Belediyesi ile önemli bir girişime imza attı. Türk Hava Yolları uçak bileti alarak keyfili seyahatlere çıkmak için www.ucakbileti.com.tr adresini tercih edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları’nın Kütahya Protokolü

  Türk Hava Yolları, ülke çapında olduğu gibi dünya genelinde de yenilikleri uygulayan firma olarak dikkat çekmektedir. Öncü olarak kabul edilmesinin temel sebebi de, sunduğu yenilikçi uygulamalarıdır. Teknolojileri ve yenilikçi hizmet uygulamalarını takip eden ve geliştiren THY, bu özelliği ile sık sık önemli ödüllere layık görülmektedir. 1933 yılına dayanan temeli ile hava yolu uçuş hizmeti sunan THY, milli hava yolu şirketimiz olma özelliğine de sahiptir. Skytrax ödülleri gibi nitelikleri ödüllere her yıl mutlaka sahip olan şirket, ülkemizde ihtiyaç duyulan önemli bir hizmete de imza atmıştır. Bununla ilgili olarak yapılan ilk açıklamalar, geçtiğimiz hafta hava yolu haberleri arasındaki yerini aldı.

  Yeni gelişmeye göre Kütahya ile Türk Hava Yolları arasında önemli bir protokol imzalandı. Basit gibi görünen ancak halk için önem arz eden bir konudur cenazenin nakli işlemi. Özellikle yaz aylarında uzun kara yolculukları, bu konu için çok can sıkıcı olabiliyor. Dolayısıyla cenaze nakli işlemlerinde bir kolaylık tesis edilmesi konusunda Kütahya ile Türk Hava Yolları arasında bir görüşme yaşandı. Bunun sonucunda ise bir anlaşmaya varılarak protokol imzalandı. Başkan Kamil Saraçoğlu, imza töreninde yaptığı açıklama ile bu uygulamanın sağlayacağı avantajlara değindi. Artık Kütahya’da vefat edip, başka şehirlerde defnedilecek olan ya da başka şehirlerde vefat edip, defnedilmek üzere Kütahya’ya nakledilecek olan cenazeler, Türk Hava Yolları ‘nın kente özel olarak sunduğu avantajlar ile taşınacak. Kara yolu ile cenaze nakletmenin zorluklarını geride bırakan bu avantaj ile Türk Hava Yolları, 310 TL’lik ücret karşılığında cenazeleri taşıyacak. Cenaze yakınlarını da unutmayan şirket, cenazeye refakat eden en fazla iki kişiye özel olarak yüzde 20 oranında bir indirim ile uçak bileti tesis edecek. Özellikle çetin kış şartları ya da yoğun yaz sıcaklarında, cenazenin taşınmasının son derece zorlaştığı hava koşullarında, büyük bir kolaylık olacak olan bu uygulama ile uygun fiyatlara zahmetsiz bir şekilde cenaze taşıma işlemi gerçekleştirilecek. Hem vefat eden kişiye saygı çerçevesinde hem de cenazeye refakat eden yakınların işini kolaylaştırmak adına bu uygulama büyük önem taşımaktadır.

  Kütahya Belediyesi ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan bu protokol ile artık havalimanı mevcut olan tüm kentlere, Kütahya’dan cenaze nakli mümkün olacak. Üstelik uygun fiyatlar ile gerçekleştirilecek.  Dolayısıyla, bu uygulamayı THY ‘nin önemli girişleri ve yenilikleri arasında değerlendirmek çok doğrudur. Yakınlarını kaybeden vatandaşlar için son derece önemli olan bu konuda destek sağlanması, büyük bir kolaylık olmanın yanında, vatandaşa da önemli bir destektir. Gelişen bir ülke olarak, vatandaşların ihtiyaçlarını görerek hizmet geliştiren ve sunan birimlere çok ihtiyacımız var. Türk Hava Yolları, eksiklikleri görerek, ihtiyaçlarının en hızlı şekilde giderilmesi, en kaliteli hizmetin sunulması gibi konularda öncü rolünü üstlenmektedir. Kütahya Belediyesi ile işbirliği yapılarak hayata geçirilen bu uygulama da, bu tip bir niteliğe sahiptir. Bu uygulamadan faydalanmak için ya da genel olarak seyahatlerinize uçak bileti almak için yetkili uçak bileti satış noktalarının yanından internet üzerinden çok sayıda satış seçeneğine ulaşabilirsiniz.

  Günümüzde uçak bileti satın almanın en mantıklı yolu olan internet, hem çeşitli siteler hem de mobil uygulamalar ile size satın alma seçenekleri sunuyor. THY uçak bileti alırken en düşük fiyatları bulacağınız bir adres arıyorsanız ise www.ucakbileti.com.tr çok doğru bir seçim olacaktır. Tamamen kullanıcı dostu olarak tasarlanmış olan site ara yüzü, aradığınızı kolayca bulmanızı sağlamaktadır. Aradığınız tarih ve saatteki seferler, hava yolu firmaları, gideceğiniz kentteki havalimanları ya da tatil önerileri bu adres altında sizi karşılıyor. Bu avantajlar karşısında, siz de hızlıca oturduğunuz yerden uçak bileti satın alabilirsiniz ve seyahat hazırlıklarınızın en önemli aşamasını halletmiş olursunuz. Dışarıda, uçak bileti satış merkezileri arasında dolaşmadan uçak bileti alacağınız için de önemli bir zaman tasarrufu sağlamış olacaksınız. Artan zamanınızı ise tatiliniz ya da geziniz için hazırlık yaparak değerlendirebilirsiniz. Türk Hava Yolları ile keyifli bir uçuş için, uzun uzun uçak bileti arama zahmetinden feragat etmelisiniz. Bunun en iyi yolu ise internet üzerinden, güvenilir adresleri tercih ederek uçak bileti satın almaktır.

  Yorum Gönder