Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları’ndan Türkiye’ye Yatırımcı Desteği

THY'den Türkiye'ye yatırımcı getirme çalışması! Türk Hava Yolları uçak bileti en cazip fiyatlar ile www.ucakbileti.com.tr adresinden alınabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları’ndan Türkiye’ye Yatırımcı Desteği

  Türk Hava Yolları, Türkiye’nin havacılık konusunda bayrak taşıyıcısı olan ve 1933 yılından bu yana Türkiye’nin en iyi hava yolu şirketidir. Zaten ülkemizin ilk havacılık faaliyeti yürüten firması olması sebebi ile günümüzde ülkemizde seyahat imkânı sunan diğer hava yolu şirketlerinden uzun yıllar önce faaliyete başlamış ve onların ülkemizdeki yolcu taşımacılığı faaliyetlerine destek olmuştur. Havacılık alanındaki çeşitli başarıları, her zaman taçlandırılan firma, son yıllarda bir dünya markası olarak anılıyor. Bunu yaparken ülkemizin reklamını yapıp ekonomik gücümüzü de gösteriyor. Hem uçuş kalitesi, hem hizmeti, hem uçakta hem de dinlenme noktalarında sunduğu hizmeti ile adından söz ettiren firma, ayrıca sponsorlukları ile de adından söz ettirmeyi başarıyor. Japonya’daki spor destekleri ile bir dünya markası olduğunu bir kez daha gösteren THY, dinlenme tesisleri ile de ayrıca dikkat çekiyor.

  Geçtiğimiz günlerde finans alanındaki ödülleri ile konuştuğumuz firmanın, dinlenme noktaları küçük detaylara sahip. Hava Yolları firmalarının Business ve first class yolcularını ağırladığı CIP bekleme salonları pek çok otoriteye göre Türk Hava Yolları oldukça özel bir firmadır. Bu yerli ve yabancı dergiler, dünya çapında yapılan listeler gibi pek çok otorite tarafından kabul edilen bir durumdur. Dinlenme noktaları söz konusu olduğunda THY ilk sıralarda yer almaktadır. Uluslararası Havacılık yayınlarının yaptığı anketler ile yolcuların seçimi de bu yönde olmuştur. Söz konusu olan anket sonuçlarında, THY Lounge ‘u, dünyanın en iyi özel yolcu salonu arasında her zaman yerini almaktadır. Türk Hava Yolları ‘nın sadece İstanbul ‘da yer alan dış hatlar CIP salonu, yaklaşık olarak 6 bin metrekarelik bir alana sahiptir ve günde ortalama 2 bin yolcu ağırlamaktadır. Bu da aslında dinlenme noktasının başarısını göstermektedir. Bununla birlikte bu yolcuların yüzde 40’lık bir bölümü transit yolcudur, yani aktarma gerçekleştireceklerdir ve CIP salonunda bekleme yapacaklardır. Bununla birlikte CIP salonunu kullananların büyük bir kısmı, yabancı yolcudur.

  Bu durum sebebi ile THY ilginç bir duruma imza atmıştır. Her gün yüzlerde yabancı ve üst düzey yolcunun bekleme yaptığı CIP salonu, yolculara Türkiye’de yatırım fikrini hatırlatmaktadır. Bu ise şu şekilde gerçekleşiyor; günümüz teknoloji şartları gereği, bekleme yapan yolcuların en az yemek kadar zorunluluk arz eden bir başka ihtiyacı internettir. Bu sebeple dinlenme salonuna gelir gelmez telefonuna sarılan yolcular, sehpaların üzerinde WiFi şifresinin yazılı olduğu küçük kâğıtlara baktıklarında ilginç bir durum ile karşılaşıyorlar. Firmanın CIP salonlarındaki WiFi şifresi “investinTurkey” yani “Türkiye’ye yatırım yap.” Dolayısıyla büyük bir çoğunluğu üst düzey yönetici olan yolcuların her biri, ister iş için, ister tatil için Türkiye’ye gelmiş olsun, mutlaka en az bir kez Türkiye’ye yatırım yapma fikrini aklından geçirecektir. Bu durum ise yolcuların belki de hiç akıllarına gelmeyen bir düşünceyi, düşünme fırsatı vermektedir.

  Sosyal medyada ise bu durum ile ilgili olarak çeşitli yorumlar yapılmaya başlandı. Nisan ayı itibariyle THY Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aranan İlker Aycı, bu yeniliğin başını çekiyor. Dolayısıyla, Türk Hava Yolları ‘nda İlker Aycı etkisi hissedilmeye başlandı yorumları yapılıyor. İlker Aycı, bu görevinden önce ise Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansında görev almaktaydı. Buradaki başkanlık görevi süresince de farkını koyan Yönetim Kurulu Başkanı, bu yenilik ile Türk Hava Yolları ‘nın bir kez daha dikkatleri çekmesini sağladı.

  Hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlerinden en çok tercih edilen firma olan Türk Hava Yolları, yabancıların da ilk tercihi oluyor. Siz de THY kalitesi ile seyahat etmek isterseniz, erken rezervasyon imkânları ile harika bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Uçak bileti almadan önce www.ucakbileti.com.tr adresine bakarak ise fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Uçak bileti satış noktalarında dolaşarak zaman harcamak yerine, size zaten en uygun fiyatları sunan adres üzerinden, hızlıca en cazip fiyatlı uçak biletini satın alabilirsiniz. Sitenin kullanışlılığı, filtreleme özelliği ve dolayışıyla karşılaştırma imkânı, işinizi büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Dışarıda dolaşarak zaman harcamayacağınız için de seyahat öncesi böylesi bir ekstra zaman size çok iyi gelecektir. Seyahatiniz için hazırlıklarınızı tamamlayabilir ya da tamamladıysanız, daha keyifli zaman geçirmek için çaba harcayabilirsiniz.

   

  Yorum Gönder