Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları’nda İsrailli Yolcu Sayısı Artıyor

Türk Hava Yolları İsrailli yolcuları Türkiye'ye taşıyor. www.ucakbileti.com.tr üzerinden THY uçak bileti alarak daha ucuza uçmaya ne dersiniz?

Bazı İllerimizde Hava Durumu

    Türk Hava Yolları’nda İsrailli Yolcu Sayısı Artıyor

    Ülkemizin turistik değerleri, son yıllarda daha fazla tanıtıldı ve daha fazla turist bu güzellikleri görmek için bizzat ülkemize gelmeyi tercih ediyor. Bugün turizm faaliyetlerimizde büyük bir hareketlenme görmek mümkün. Bu durumdan doğrudan etkilenen unsurlardan biri ise kuşkusuz ki Türk Hava Yolları ‘dır. Çünkü THY Türkiye’nin hava faaliyetlerinin en büyük payını yönetmektedir. Dolayısıyla Türk Hava Yolları ‘nın da trafiğinde büyük bir artış gözleniyor. Yolcu sayısında artış yaşanması normal karşılanırken dikkat çeken bir detay ise havacılık haberleri arasında paylaşılmaya başlandı. Temmuz ayı itibariyle, yapılan incelemede THY verileri gösteriyor ki, geçen yılın aynı dönemine oranda 3’te 1’lik bir artış ile İsrail yolcuları artmış durumda. Bu orana göre bu yılın Temmuz ayı itibariyle İsrail üzerinden gelen yolcu sayısı 172 bine ulaşmış durumdadır. Bu da son derece şaşırtan ve dikkatleri çeken bir artışı işaret etmektedir. Dünya genelinde ilk sıralarda yer alan THY, bu bölgeden ülkemize sağlanan ulaşımın temel taşını oluşturduğu için verileri de son derece ciddiyetle karşılanmaktadır.

    Türk Hava Yolları ‘nın dikkat çeken verilerindeki bir detay ise yolcuların önemli bir bölümünün Türkiye üzerinden aktarma ile Avrupa, Uzakdoğu ve Amerika’ya geçmiş olmasıdır. Bu durum gösteriyor ki, İstanbul dünya genelinde önemli bir aktarma merkezi haline gelmektedir. Bu durumda büyük payı olan THY ise sefer ve rotaları ile bu durumu desteklemektedir. Ayrıca yine İsraillilerin dikkat çektiği bir istatistik daha bulunuyor. Bu da Türkiye üzerinden aktarma yaparak Yunanistan’a geçen İsraillileri temek alıyor. Buna göre Türkiye üzerinden THY ile aktarma yaparak Yunanistan ‘a uçan yolcuların sayısında geçen ay itibariyle 3’te 1’lik bir artış gözlendi. Bu oran yolcu sayısının 170 binlere ulaşmasını sağlamış oldu. Diğer taraftan ABD, Almanya ve İtalya’ya İstanbul üzerinden giden İsrailli sayısı daha düşük rakamlarda yani 120 – 130 binlerde kaldı.

    Türk Hava Yolları ‘nın açıkladığı bu verilere ek olarak İsrail Sivil Havacılık Kurumu ‘un da açıkladığı veriler bulunuyor. İsrail Sivil Havacılık Kurumu ‘nun verilerine göre havalimanı bazında bakılacak olursa, İsrailli yolcular 81 binlik yolcu sayısı ile en çok Paris ‘te bulunan Charles De Gaulle Havalimanı ‘na gitmiştir. Bunu takip eden nokta ise İstanbul olmuştur. İsrailli yolcular 67 bin yolcu ile Atatürk Havalimanı ‘nı ikinci merkez haline getirmiştir. Üstelik listede üçüncü sırada gelen havalimanı da yine Türkiye sınırları içerisinde bulunuyor. Antalya Havalimanı 61 bin İsrailli yolcuyu ağırlamış olması ile üçüncü sırada yer almaktadır. Ülke genelinde tercih edilen hava yolu şirketleri de yine açıklanan veriler arasında bulunuyor ve Türk Hava Yolları bu sıralamada üçüncü sırada yer alıyor. İsrail kaynaklı uçuşlarda en çok El Al tercih ediliyor bu verilere göre toplamda şirket 540 bin yolcu taşımış bulunuyor. Onu takip eden Arkia 85 bin yolcu ile sınırlanırken, üçüncü sıradaki THY 74 bin 500 yolcu taşıyarak, kendi rekorunu kırmış bulunuyor. Bu yolcu sayısı geçen yılın Temmuz ayına göre yüzde 47’lk bir artışı temsil ettiği için hem şirket için hem de ülkemiz için önem taşıyor. Şirketin sunduğu kaliteli seyahat hizmeti, dünya genelinde yayılırken, İsrail’de de aynı etki görülmüştür. Eğer siz henüz bu kaliteyi tecrübe etmediyseniz, hemen www.ucakbileti.com.tr ‘den bilet satın alabilirsiniz ya da bu deneyimin özelliğini biliyor ve yeni seyahatlerinizde tekrar THY ‘yi tercih edecekseniz, aynı ücreti ödeyerek bir üst sınıfta yolculuk etme imkânına ulaşabilirsiniz. Çünkü bu adres üzerinden satılan uçak biletleri, mümkün olan en düşük fiyatlara sahiptir. Bu da seyahat etmekten hoşlananlar için önemli bir cazipliktir. Belki yeni seyahatleriniz için bütçe ayırmanızı sağlayacak olan bu imkân, belki de daha uzun tatil yapmanıza imkân tanıyacak ya da aynı ödeme ile daha konforlu bir seyahat geçireceksiniz. Dolayısıyla her şekliyle son derece önemli ve de avantajlı bir imkândan söz ediyoruz. Güvenilir olması sebebi ile de hiç endişe etmeden tercih edebilirsiniz ve gözünüz arkada kalmadan işlem yapabilirsiniz. Neticede keyifli seyahatler, unutulmaz tatiller ve kusursuz yolculuklar için ulaşım şekli büyük önem taşıyor. 

    Yorum Gönder