Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları Selda Durmaz’ı Unutmadı

THY acı kaybını anmayı unutmadı. Türk Hava Yolları uçak bileti almak ve en uygun fiyatları yakalamak için ise www.ucakbileti.com.tr adresini ziyaret etmelisiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları Selda Durmaz’ı Unutmadı

  Havacılık alanında bir ilki teşkil eden Türk Hava Yolları, uzun yıllardır ülkemizde hava ulaşımı sağlamaktadır. Alanında ilk olması ile şuan ülkemizde hizmet veren diğer hava yolu şirketlerine de destek sağlamaktadır. AnadoluJet ve SunExpress gibi hava yolu şirketleri, Türk Hava Yolları desteğini alıyor. Dünya’nın en iyi 4. Hava yolu şirketi olma statüsüne sahip olan şirket, en ulaşılamaz noktalara seferler düzenleyerek adından bahsettiriyor. Bugüne kadar doğrudan ulaşımın söz konusu olmadığı ve ulaşımın çağa uygun olmayacak şekilde uzun sürdüğü pek çok nokta THY ile ulaşılabilir hale gelmiştir. Afrika da bu bölgeler arasında sayılabilecek olan bir noktadır. Artarda gelen Afrika hatlarının açılışı, pek çok insan için oldukça sevindirici olmuştur. Ayrıca Afrika için de oldukça önemli bir gelişmedir. Ancak kontrol edilemeyen, elde olmayan sebepler olumsuzluklara sebep olabiliyor. Türk Hava Yolları da bununla ilgili olarak, acı bir olay ile karşı karşıya kalmıştır.

  THY kabin amiri olan Selda Durmaz, Afrika seferinin ardından rahatsızlık geçirmiştir. Tanzanya’nın Darusselam kentine düzenlenen Afrika seferinde yer alan kabin amiri Selda Durmaz, sinek ısırması ile bulaşan Sıtma hastalığını kapmıştır. Başvurulan hastanenin yanlış teşhisi ile müdahalede geç kalınan Selda Durmaz, hayatını kaybetmişti. Bu acı olay herkesi şaşkına çevirirken, ardından iki THY kabin memurunda da Sıtma görülmüştür. Neyse ki aynı sonucun yaşanmaması sevindirmiştir. Bununla birlikte acı olayın ardından yasa boğulan THY, Selda Durmaz ‘ı unutmadı. THY Genel Müdürü Temel Kotil, Selda Durmaz ‘ı anmayı unutmadı. Genç yaşta hayatını kaybeden kabin amiri Selda Durmaz için, THY tarafından Selda Durmaz’ın memleketi Bartın’da mevlit okutuldu.  Akşam ise Kozcağız Köyü halkına Türk Hava Yolları tarafından iftar yemeği verildi. İftar yemeğine de bizzat katılan, Türk Hava Yolları Genel Müdür Temel Kotil, acılı aileye de taziyelerini iletti.

  Selda Durmaz, yanlış teşhis ile grip olduğu gerekçesi ile evine gönderilmişti ancak kısa süre sonra fenalaşarak başka bir hastaneye kaldırılınca durum ortaya çıkmıştı. Geç kalınan tedavi ile hayatını kaybeden kabin amirinden sonra, iki Türk Hava Yolları memuru da aynı hastalık ile karşılaştı. Hızlıca tedavi altına alınan memurlar, kısa süre sonra sağlıklarına kavuşarak hastaneden taburcu edildi. Bununla birlikte durumun ciddiyetinin farkında olan hava yolu şirketi, çeşitli önlem hazırlıklarına girişti. Kısa süre sonra da söz konusu olan riskli bölgelere gerçekleştirilen seferlerde yatıyı ortadan kaldırdı. Yani Tanzanya gibi çeşitli Afrika ülkelerine gerçekleştirilen seferler, git gel şeklinde, fazla o noktada kalınmadan aynı uçak ile dönüş şeklinde gerçekleştirilecek. Bununla birlikte kabin ekibinin aynı noktaya bir ay içerisinde iki seferden fazla uçmaması sağlanacak. Böylece, yaşanan talihsizliklerin tekrarlanmaması amaçlanıyor. Çalışanlarına değer veren şirket, böyle bir talihsizliğin personelinin başına gelmiş olmasından dolayı son derece üzgün görünüyor. Buna bağlı olarak da Selda Durmaz’ın anılması noktasında yer almış kabin amirinin ailesinin de yanında yer almıştır.

  Kaliteli seyahat hizmeti sunan THY, çok geniş bir ulaşım ağına sahip. Buna bağlı olarak, seyahat planladığınız her noktaya THY ile ulaşım mümkündür. Kaliteli ve konforlu bir seyahat amaçlıyorsanız, sizin için en iyi seçenek olduğunu söylemek de çok doğrudur. Ayrıca seyahat hazırlıklarının da en önemli aşaması olan uçak bileti alımı, www.ucakbileti.com.tr adresi ile son derece kolay bir işlem haline geliyor. Kullanımı son derece kolay olan ara yüzü ve filtreleme özelliği ile bu adres üzerinden aradığınız uçak biletine saniyeler içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Böylece en önemli seyahat hazırlığınız saniyeler içerisinde halledilmiş oluyor. Türk Hava Yolları kalitesini en uygun fiyatlar ile satın almak için de en cazip adres olduğunu söyleyebiliriz. www.ucakbileti.com.tr firmaların sunduğu sadakat programları ya da özel kampanyaları dışında, en uygun fiyatları sunması ile hafızalarda yer etmiştir. En uygun fiyatla saniyeler içerisinde uçak bileti alarak, diğer seyahat hazırlıklarınız için genişçe bir zamana sahip olabilirsiniz. Sağladığınız zaman tasarrufu, size daha güzel bir gezi için hazırlık fırsatı sağlayacaktır. Diğer hazırlıklarınıza odaklanabileceğiniz, bu süreç sizi stresten de kurtarmış olacak. Yaşanan acı olaya karşın sorunsuz bir şekilde hizmetini sürdüren THY ile pek çok bölgeye uçabilir uçak biletinizi de bu adres üzerinden satın alabilirsiniz. 

  Yorum Gönder