Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları da Artık PATA Üyesi

Türk Hava Yolları da PATA üyesi oldu. Günden güne daha kaliteli hizmet sunan THY uçak bileti fiyatlarının uygunluğu ile www.ucakbileti.com.tr kadar yakın.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

    Türk Hava Yolları da Artık PATA Üyesi

    Dünya genelinde aktif politikası ile konuşulan Türk Hava Yolları, bugün adeta ülkemizin önemli bir temsilcisi özelliği ile anılıyor. Bayrak taşıyıcı olarak bilinen Türk Hava Yolları, kalite ve konforu ile eşsiz bir ulaşım tesis ediyor. Bu özelliği ile misafirlerini tekrar tekrar Türk Hava Yolları ile seyahat etmeye davet ediyor. Bu deneyimi bir kez yaşayanlar, tüm seyahatlerinde aynı kaliteyi aramaya başladıkları için başka bir şirketi tercih etmek istemiyorlar. Şirketin dünya genelinde sahip olduğu sıralaması, Avrupa genelinde birinci sıraya düştüğü gibi ülkemizde de aynı konumda yer alır. Bu sebeple, dünyanın en kaliteli şirketi ile yolculuk etmek kesinlikle bir ayrıcalıktır. Şirketin faaliyetleri hız kesmeden sürerken,  Türk Hava Yolları yine yeni bir olayı ile gündeme geldi.

    Uzak Doğu ve Pasifik bölgesinde faaliyet gösteren turizm ve havacılık sektörünün önde gelen isimlerinden Asya Seyahat Pasifik Birliği (PATA), Türk Hava Yolları ‘nın da bu birliğe üye olması ile ülkemizde gündeme geldi. Sektörün ilk sıralarda hatırlanan uluslararası kuruluşu olması ve Türk Hava Yolları ile birlikte anılması gurur ile karşılandı. Küresel anlamda bakacak olursak, en fazla noktaya uçan ve son 5 yıldır da Avrupa ‘nın en iyisi seçilen şirket, PATA üyeliği ile geniş bir coğrafyada dikkatleri üzerine çekti. PATA yani Asya Seyahat Pasifik Birliği hakkında bilgi vermek gerekirse, bu birlik 87 resmi turizm kuruluşu, 30’dan fazla uluslararası havayolu şirketi, havalimanı, deniz seyahat şirketi ve 61 tane de eğitim kurumundan oluşan üyelerine çeşitli alanlarda destek sağlamakta. Her yıl düzenli olarak çeşitli araştırma ve organizasyonlar gerçekleştirerek, kapsamındaki bu kuruluşlara daha fazla destek olmayı hedefliyor. PATA ‘nın merkezi Bangkok ‘da yer alırken, ofisleri ise Pekin, Sydney, Dubai ve Londra ‘da yer almaktadır. Stratejik İstihbarat Merkezi tarafından hazırlanan bilgiler, bilgisayar ve mobil cihazlar üzerinden üyelere ulaştırılarak kuvvetli bir iletişim sağlanmaktadır.

    THY ‘nin bu konudaki açıklamaları ise Genel Müdür olan Temel Kotil ‘den geldi. THY ‘nin PATA üyeliğini değerlendiren Kotil, şirketin Asya ve Pasifik pazarında genişlemesi için önemli bir katkı sağlayacak olan bu girişimin, kendilerini memnun ettiğini dile getirdi. PATA CEO ‘su Mario Hardy ise THY ‘nin üyeliği ile ilgili olarak Avrupa ve Asya arasında bir köprü niteliğine sahip olan şirketin, aralarına katılması sebebi ile gurur duyduklarını belirtti. Birliğin tahminleri ise Asya ve Pasifik bölgesinin 2019 yılı itibariyle 672 milyon turist ağırlaması yönündedir. Bu durum elbette THY için de oldukça olumlu bir duruma işaret ediyor. Önemli bir gelişme olarak değerlendirilen bu üyelik, şirketin geleceğe yatırımlarından önemli bir tanesi olarak değerlendiriliyor. Sponsorluk girişimleri ve reklam çalışmaları ile gelecek için çalışan şirket, potansiyelini ve kalitesini, gelecek yıllarda daha da yukarıya taşımak için büyük bir azimle çalışmaktadır. Bugün dahi, şirket kalitesini deneyimleyen yolcular, sonraki seyahatleri için de THY ‘nı tercih etme eğilimine sahiptirler. Bu tamamen, konforu, sağladığı güven duygusu ve rahatlığı ile ilişkili bir durumdur. Şirketin uçakları ile uçtuysanız zaten bu farkı bilirsiniz ancak henüz denemediyseniz de uçak biletinizi uygun fiyatlar ile almak için bazı detaylara ve ipuçlarına dikkat etmelisiniz. Örneğin herkesin bildiği gibi erken uçak bileti alımı, son derece cazip fiyatlar sağlar. Ortala uçuş tarihinden bir ay önce biletinizi satın alabilirsiniz. Bunun dışında ise çeşitli internet seçenekleri sizin için en avantajlı biletleri tesis eder. www.ucakbileti.com.tr gibi adresler, mümkün olan en düşük fiyatı sunmanın yanında, kullanım kolaylığı ile hazırlık sürecinizi hızlandıran bir niteliğe sahiptir. Bu özelliğin faydasını, özellikle de ani seyahatlerinizde yaşarsınız. Çünkü seyahat acenteleri ya da diğer uçak bileti satış noktaları arasında mekik dokumanıza gerek kalmaz. Sadece bilgisayar ya da akıllı cep telefonu ile işleminizi halledebilirsiniz. Bu sebeple ki, internet üzerinden uçak bileti satın almak, son derece pratik bir hazırlık süreci vaat etmektedir. Güven olgusunun da sitenin prensiplerinden biri olması sebebi ile hiçbir endişe duymadan işinizi halledebilirsiniz. Bilet satın aldıktan sonra ise size sadece keyifli bir uçuşun ve unutulmaz bir gezinin tadını çıkarmak kalıyor. 

    Yorum Gönder