Dil Seçiniz

THY Uçaklarında Acil İniş Trafiği

THY uçakları art arda acil iniş gerçekleştirdi. www.ucakbileti.com.tr 'den en düşük fiyatlar ile THY uçak bileti satın alabilir, muhteşem tatillere cazip bütçeler ile çıkabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Uçaklarında Acil İniş Trafiği

  Türk Hava Yolları, başarılarını sürdürmekte kararlı görünüyor. Faaliyetlerini son hızla sürdürüp, seferlerini aksatmadan gerçekleştiren şirket, büyüme faaliyetleri ve hedefleri ile de dikkat çekiyor. Dünya genelinde sahip olduğu sıralamayı daha da önlere çekmek için gayret eden şirket, önemli sponsorluklar ve filo genişletme çalışmalarını duyurdu. Super Bowl sponsorluğu ile gündeme gelen şirket, aynı zamanda da yeni geniş gövdeli uçak siparişleri ile merakla bekleniyor. Geleceğe yönelik çalışmalarını sürdüren şirket, aynı zamanda mevcut iç hatlar ve dış hatlar seferlerini de mümkün mertebe sorunsuz bir şekilde sürdürüyor. Şirketin personeli, ikramları ve benzeri tüm imkânları ile sorunsuz bir hizmet sunmasına karşın bazen elde olmayan sebepler planlanmayan durumlara sebep olabiliyor. Bugün Türk Hava Yolları bu tip durumlar ile çok sık karşılaştı. Şirketin pek çok uçağı farklı sebepler ile acil iniş yapmak durumunda kaldı.

  THY ‘nin Almanya Hannover ‘dan İstanbul’a doğru harekete geçen uçağı yakıt kritiğine girince acil iniş çağrısında bulundu. TK 2417 sefer sayısı ile uçan THY Antalya – İstanbul uçağı kuş sürüsü ile karşılaşınca, Almanya Hannover ‘dan gelen TC – JPG kuyruk tescilli uçak da pisti pas geçmek zorunda kaldı. Hava da birkaç tur atmak zorunda kalan Hannover uçağı, yakıt kritiğine girince mayday çağrısı vermeye başladı ve kaptan pilot pisti gördüğüm anda inerim dedi. Zor durumda kalan uçak, neyse ki sorunsuz bir şekilde İstanbul Atatürk Havalimanı ‘na iniş gerçekleştirdi. Hannover ‘dan İstanbul’a gelen Türk Hava Yolları uçağı saat 19.25 itibariyle piste iniş gerçekleştirdi ve her hangi bir sorun da yaşamadı.

  Diğer taraftan Hollanda ‘ın başkenti Amsterdam ‘dan İstanbul ‘a gelen Türk Hava Yolları uçağı da yine yakıt kritiği sebebi ile acil iniş istedi. Son zamanlarda İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan yoğun hava trafiği, uçakların sık sık havada tur atmasını ve iniş için sıra beklemesini gerektiriyor. Bu sebeple bugün Türk Hava Yolları ‘nın iki uçağı acil iniş çağrısında bulunmak zorunda kaldı. Yakıt kritiğine giren THY Amsterdam uçağı da, acil iniş çağrısının ardından iniş yapabildi ve herhangi bir sorun yaşanmaması sevindi. Hollanda ‘dan gelen TK 1958 sefer sayılı ve  TC- JSS kuyruk tescilli Türk Hava Yolları uçağı fazla bir gecikme yaşamadan iniş gerçekleştirince, hem yolcular hem kabin ekibi hem de idareciler rahat bir nefes aldı. Son zamanlarda bu tip durumların sıkça yaşanması ise oldukça can sıkıyor. Yakın zamanda yapımının tamamlanması beklenen 3. Havalimanı projesi ile birlikte, bu sorunların ortadan kalkması planlanıyor ve aynı zamanda ülkemizin havacılık potansiyelinde de büyük bir artış gözlenmesi bekleniyor. Bu beklenti sebebi ile bugün Türk Hava Yolları ile birlikte ülkemizde faaliyet gösteren tüm hava yolu şirketleri hedeflerini büyütmüş durumda. Her şirket, maksimum seviyede filo genişletme çalışmaları içerisine girdi ve uçak sayısındaki artış ile kapasitesinde artış yakalamayı hedefliyor. Bugün İstanbul Atatürk Havalimanı, saatte 45 iniş yapacak uçak ile karşı karşıya kalıyor ve bu durumda da iniş yapmak için uçaklar uzun kuyruklar oluşturuyor. Kısa zamanda bu durumun son bulması, sektör için nefes aldıracak bir gelişme olacak ve yeni havalimanı ile birlikte, sektörün maksimum seviyede büyümeye geçmesi mümkün olacak.

  THY 250’den fazla uçağı ile geniş bir coğrafyada uçuş hizmeti sağladığı için bugün ülkemizde de en fazla tercih edilen hava yolu şirketi olma özelliğine sahiptir. Şirketin kapasitenin yüksekliği, sefer sayısının çokluğu geniş bir coğrafyada etkin olmasını da sağlayan temel sebeplerdir. Siz de THY kalitesi ile seyahat etmek isterseniz, öncelikle güvenilir bir noktadan uçak biletinizi satın almanız gerekiyor. www.ucakbileti.com.tr güvenilir bir uçak bileti satış noktası olmanın yanında, mümkün olan en düşük fiyatları sunması ile de seyahat severlerin cazip noktasıdır. Zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak olan bu yöntem ile sadece 1 – 2 dakikanızı harcayarak uçak bileti satın alabilirsiniz ve genellikle tatil hazırlıklarının en sıkıcı ve uğraştırıcı hazırlığı olan uçak bileti alımını hızlıca halledebilirsiniz. Keyifli ve yorucu olmayan seyahatler için hazırlık sürecinde yorulmamanız çok önemlidir ve siz de bunun için pratik bir şekilde uçak biletinizi satın alabilirsiniz. 

  Yorum Gönder