Dil Seçiniz

THY Temel Kotil Söyleşisinden Notlar

THY Genel Müdür Temel Kotil gençlerle buluştu. Türk Hava Yolları uçak bileti en cazip fiyatlarla www.ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Temel Kotil Söyleşisinden Notlar

  THY Genel Müdürü olan Temel Kontil, başarılı iş hayatı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle de Türk Hava Yolları ’ndaki kariyeri, pek çok gence örnek oluyor. Bu sebeple ki, dünyanın en iyi hava yolu şirketlerinden biri olan THY’nin genel müdürü zaman zaman çeşitli söyleşiler ile soruları yanıtlıyor. Çoğunlukla da üniversitelere konuk olarak gençlerin merak ettiklerine cevap oluyor. Geçtiğimiz günlerde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ‘nin konuğu olan Kotil, önemli açıklamalarda bulundu. En dikkat çeken sözü ise “Genel Müdür olmasam, kabin memuru olurdum.” oldu. Doç. Dr. Temel Kotil, Türkiye’nin havacılık alanındaki gelişimi, sektörün potansiyelinin artışı ve ihtiyaç duyulan nitelikli elemanın temini gibi konulara değinerek, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde gençlerle konuştu. Nitelikli eleman ihtiyacından söz edilirken, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi de, Meslek Yüksekokulu’na bağlı olarak, 1 yıldır sivil havacılık kabin hizmetleri programı ile nitelikli kabin memurları yetiştiriyor.  Ayrıca üniversitenin Türk Hava Yolları ile imzaladığı istihdam protokolü, zaman zaman öğrencilere yol gösterici olacak THYyetkililerinin okulu ziyaret etmesini sağlıyor. Son olarak bu tip bir organizasyonda gençlerle buluşan Doç. Dr. Temel Kotil, Türk Hava Yolları ‘nın en iyi olma sırları, gençlerin şirket için önemi ve yapımı halen süren 3. Havalimanının ülkemize ve de havacılık sektörüne getirecekleri gibi konulara değindi.

  Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen söyleşi, son derece samimi ve keyifli bir atmosfere sebep oldu. Söyleşiye Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Meslek Yüksekokulu müdürü İlhami Danış da katılırken, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı Başkanı Öğretim Görevlisi Gülnaz Karahan da oradaydı. Ayrıca Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğrencilerinden Gülcan Büyükbayrak ve Ramazan Horasan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden Kübra Erten ve Yasin Fedakâr da söyleşiye katılanlar arasındaydı. Söyleşiye damga vuran ise THY Genel Müdür Temel Kotil’in şu sözleri oldu; “Asıl başarımız, işimizi, çalışanımızı, yolcumuzu sevmemizden kaynaklanıyor.” Kotil’e göre ticari bir başarı elde etmek için çok sayıda sefer düzenlemek, daha çok noktaya ulaşmak ve kaliteli bir hizmet sunarak büyük olmak kadar büyük olduğunu herkese duyurmak yani doğru tanıtımdan geçiyor. Yapılan işin doğru bir şekilde anlatılması ve tanıtılması, hem bir samimiyet kurulmasını sağlıyor hem de işin başarısını artırıyor. Temel Kotil bu durumu şu sözler ile açıklıyor. “2005 yılında Genel Müdür olarak bu şirkette görev yapmaya başladığımda, tanıtım bütçemiz 5 milyon dolardı. Ancak bugüne gelindiğinde bu rakam 200 milyon dolara çıktı. Olaya şu şekilde bakmak gerekiyor. Eğer kendimizi doğru anlatmak için yarım milyon dolar harcamasaydık, bugün 11,5 milyon dolar ciro yapamazdık.”

  Gençler Temel Kotil’e daha pek çok soru yöneltirken, özellikle gençlerin Türk Hava Yolları ‘ndaki kariyeri gençlerin merak ettiklerinden biriydi. Bu konuda da açıklama yapan Kotil,  şirketin büyük bir bölümünün gençlerden oluştuğunu ve gençlerin kendilerine verilen görevler için adeta Fatih Sultan Mehmet gibi bir azimle çalıştığını belirtti. Ancak bazen gençler Akşemseddin’i unutabiliyorlar sözleriyle de tecrübenin önemine değindi. Şirketin büyümesi, her pozisyonda olduğu gibi yönetici kadroda da genişlemeye sebep oluyor ve bu noktada da pek çok genç yönetici pozisyonuna sahip oluyor. Dolayısıyla insana değer veren THY, gençlere özel bir önem veriyor ve hem şirkete desteklerinde hem de kariyer planlarında onları destekliyor. Söyleşi genelinde vurgulanan temel konu insan sevgisi oluyor. Son olarak maddi kazançların hiçbir şekilde insanın önüne geçemeyeceği ve şirketin de insan sevgisi ve görev aşkı ile bugünkü konumuna geldiği belirtildi.

  Bugün gitmek istediğiniz pek çok noktaya şirketin kaliteli hizmeti ile ulaşmanız mümkün. Bunun için uçak bileti almak için acele etseniz iyi edersiniz. Çünkü erken alınan uçak biletleri, size çok daha uygun fiyatlar ile sunulur. Ayrıca www.ucakbileti.com.tr adresi, size mümkün olan en cazip fiyatları sunmaktadır. Daha uygun fiyatlara harika seyahatlere doğru adım atmak için bu püf noktalara dikkat etmeli ve seyahatin tadını çıkarmalısınız. Üstelik internet sayesinde önemli boyutta bir zaman tasarrufu da elde edersiniz. Artık seyahat acenteleri arasında mekik dokumanıza lüzum bulunmuyor.

  Yorum Gönder