Dil Seçiniz

THY Tarom’a talip!

Türk Hava Yolları, Romen Tarom'a talip mi? Türk Hava Yolları uçak bileti alarak, dünyanın her yerinde güvenle uçabilirsiniz. Cazip fiyatlar ile www.ucakbileti.com.tr 'den almanız mümkün.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Tarom’a talip!

  Türk Hava Yolları, ülkemiz sınırlarını aşıp, 1930 ‘dan bu yana adım adım büyümüş ve bir dünya markası haline gelmiş olan başarılı bir havayolu şirketidir. Başarılarına her gün tanık olduğumuz firmanın, geçmişte Polonya’nın LOT havayolu şirketine talip olma deneyimi, olumsuz sonucu ile akıllarda kalmışken, Romen basını tarafından duyurulan bir habere göre, Türk Hava Yolları ‘nın bu kez hedefinde Romen Havayolu şirketi Tarom var. Romen gazetelerine göre Türk Hava Yolları, Romanya’nın milli Havayolu şirketi olan Tarom ‘u alma amacıyla firma ile görüşmeler yapmakta. Son yıllarda zarar etmeye başlayan firmanın en büyük ortağı ise Romanya devletidir. Romanya, Tarom ‘un ilerleyen günlerde özelleştirilmesi düşüncesine sahiptir. Romen basınının iddialarına göre, öncelikle iki ülkenin başbakanlarının görüşmesi sırasında gündeme gelen konu, ardından Türk Hava Yolları ‘nın Bükreş ‘e gitmesi ile Tarom ve Türk Hava Yolları arasında detaylı bir görüşme gerçekleştirildi.

  Türk Hava Yolları ‘nın daha önceki benzer girişimi olan Polonya ‘nın LOT havayolu şirketiydi. Ancak bu girişimde Polonyalı şirketin nasıl kontrol edileceğinin bilinememesi, en büyük sorun olarak ortaya çıkmıştı ve nihayetinde başarısızlık ile sonuçlanmıştı bu teşebbüs. Aslında şimdi yine aynı sorun söz konusu. Türkiye’nin Avrupa Birliği ‘ne ortak olmaması, bu konuda büyük bir sıkıntı yaratıyor. Türk Hava Yolları, birlik dışından gelerek, Tarom Hava Yolları ‘nın yüzde 51 ‘ini kontrol edemiyor. Bu sıkıntının aşılması için Türk Hava Yolları ‘nın bu kez farklı bir yol izleyeceği de duyumlar arasında yer alıyor. Romen basınından alınan bilgilere göre, Türk Hava Yolları, öncelikle Bükreş – Otopeni Havalimanı ‘nı işleten şirkete ortak olacak. Söz konusu şirket Tarom Hava Yolları üzerinde yüzde 1,55 hisseye sahip bulunuyor. Ardından ise Türk Hava Yolları ‘nın Tarom’un doğrudan yüzde 49 hissesini satın alması ile toplamda yüzde 51’e tamamlanacak ve Türk Hava Yolları bu kez başarı ile sonuçlanan bir girişimde bulunmuş olacak. Tüm bunlara karşın Türk Hava Yolları ‘nın yaptığı açıklama, konu ile ilgili olarak alınmış bir yönetim kurulu kararının olmadığı yönündedir. Türk Hava Yolları yetkilileri, bazı havayolu şirketlerinden teklif geldiğini ve bu amaçla da Bükreş ‘te karşılıklı bilgilendirme toplantılarının yapıldığını dile getirmişlerdir.

  Romen Havayolu şirketi olan Tarom ‘dan bahsetmek gerekirse, 1945 yılında kurulmuş olan firma, Sky Team Havayolu ittifakı üyesidir. Halen 23 yolcu uçağının bulunduğu filosu ile uçuş gerçekleştiren firma, her yılı daha büyük bir zarar ile kapatmaktadır. 23 yolcu uçağı ile 53 farklı noktaya sefer gerçekleştiren firma, 2008 yılından bu yana her yıl zarar etmektedir. 2013 yılını tam olarak 29,5 milyon Euro zarar ile kapatmıştır. Dolayısıyla el değiştirmesi artık bir zorunluluk gibi görülmektedir. Tarom Hava Yolları ‘nın mevcut 2 bin çalışanı bulunuyor. Hisse dağılımı ise şöyle gerçekleşiyor. Tarom ‘un yüzde 97,05 ‘i Romanya devletine aittir. Yüzde 1,55 ‘i Bükreş Havalimanı, yüzde 1,31 ‘i Romen Hava Trafik Kontrol İdaresi, yüzde 0,09 'u‘da Societatea de Investitii Financiare Muntenia ‘ya aittir.

  Türk Hava Yolları, havayolu ulaşımı konusundaki uzmanlığını daha geniş alana yayma hedefi ile hareket etmektedir. Son girişimleri de bunun bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Türk Hava Yolları uçak bileti alarak, son derece kaliteli bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz ve farkı rahatlıkla hissedebilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti alırken ise çok fazla seçeneğe sahip olmakla birlikte internet üzerinden işleminizi hallettiğinizde hem zamandan hem de paranızdan tasarruf sağlayabilirsiniz. İnternet dünyası, bazıları için bir muamma gibi görülse de, aslında doğru kullanıldığında son derece faydalıdır. Uçak bileti alırken de bu böyle. Çünkü www.ucakbileti.com.tr gibi adresleri tercih ettiğinizde hem hızlıca uçak bileti alımını gerçekleştirirsiniz, hem de en uygun fiyatları yakalama fırsatı bulursunuz. Dolayısıyla seyahatiniz öncesinde hesaplı bir hareket gerçekleştirmiş olursunuz. www.ucakbileti.com.tr en üst düzey güvenlik sistemi olan 3D Secure güvenlik sistemi kullandığı için, güvenlik konusunda da endişelenmenize gerek kalmıyor. Kredi kartı bilgisi gibi önemli bilgileriniz sistem tarafından otomatik olarak güvenceye alınmaktadır. Böylece bilgilerinizi güvenle girebilir, ve filtreleme sistemi sayesinde sizin için en doğru uçak biletine ulaşarak, hızlıca işleminizi halledebilirsiniz. 

  Yorum Gönder