Dil Seçiniz

THY’nin Afrika Pazarı

Türk Hava Yolları 2023'te Afrika'yı ana pazarı haline getirecek. www.ucakbileti.com.tr adresi ise size en uygun fiyatlı Türk Hava Yolları uçak bileti imkanını sunuyor.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY’nin Afrika Pazarı

  Bugün THYuçakları, geniş bir coğrafyaya ulaşarak pek çok hava yolu şirketine öncülük ediyor. Ulaşımı zor olan ya da pek çok hava yolu şirketinin giremediği bölgelere giren Türk Hava Yolları bu özelliği ile daha da hızlı bir şekilde yükselişe geçti. Çalışmalarına hız vererek ve hedeflerini daha da büyüterek, Türkiye’nin havacılık sektörü için beklenen patlamada yer almak isteyen şirket, bugün itibariyle de dünya genelinde önemli bir pozisyona sahip. Şirketin ulaşım sağladığı geniş bir coğrafya söz konusuyken özellikle Afrika THY için özel bir öneme sahip. Geçtiğimiz günlerde Afrika uçuşlarının ardından yaşanan üzücü Sıtma vakalarına karşın alınan önlemler ile sorunsuz bir şekilde THY seferleri devam ediyor ve bugün Türk Hava Yolları ‘nın Afrika’da 44 farklı noktaya uçuşu söz konusudur. Bu sayının gelecekte daha da yukarılara çekilmesi planlanıyor. Şirketin 2023 hedeflerine göre Afrika, bu tarihe gelindiğinde Afrika’yı ana pazarı haline getirecek. Bununla birlikte elde ettiği geliri de 1 milyar dolara çıkarmayı planlıyor.

  Afrika ulaşım pazarının 10 kat büyüyeceği düşüncesi ile THY bu bölgeye özel bir önem gösteriyor. Bu sebeple de 2023 hedeflerini Afrika’ya odaklamış durumda. Türk Hava Yolları 2015 yılını da Afrika yılı olarak ilan etmişti ve bu doğrultuda pek çok yeni oluşum söz konusu oldu. Yeni açılan hatlar, artırılan seferler, şirketin Afrika’ya gösterdiği özenin de bir göstergesi oldu. Bugün itibariyle şirket Kara Kıta Afrika’da 28 farklı ülkeye ve 44 farklı noktaya hava ulaşımı sağlıyor ve bu hatlar ile yılda 600 milyon dolar gelir elde ediyor. Şirket hedefi ise 2023 yılında bu rakamı 1 milyar dolara çıkarmak.

  Türk Hava Yolları ‘nın bugünkü Afrika verilerini inceleyecek olursak da ilginç veriler göze çarpıyor. THY uçaklarının Afrika’ya taşıdığı yolcuların analizi yapıldığında yüzde 80 – 90 oranında transit yolcular dikkat çekiyor. Bu durum da Türkiye’yi Afrika için bir aktarma merkezi haline getirirken, halkın yolu haline de getiriyor. Ayrıca Afrika olmasaydı şirketin son 5 yılda gösterdiği büyüme oranının da daha düşük olacağı düşünülüyor. Şirket genel müdürü olan Temel Kotil ‘in açıklamalarına göre, şirketin bugünkü büyüme oranları büyük oranda Afrika’ya bağlı olarak ortaya çıktı. Dolayısıyla Kara Kıta Afrika Türkiye ve Türk Hava Yolları için büyük bir öneme sahip. Ayrıca kıtaya karşılıksız menfaat için gitmeyen şirket, yerel halkın da büyük bir ilgisi ile karşılanıyor. Yerel halkın memnuniyeti gözden kaçmazken, yolcu sayıları da bunun önemli bir göstergesidir.

  Şirketin başarılarına başarı katması ve büyüme oranlarının daha da yükselmesinde önemli bir payı olan kıta, gelecekte de şirketin odağında olacak gibi görünüyor. Açıklanan şirket hedeflerinde önemli bir yer tutması bunun önemli bir göstergesidir. Sürekli artan ulaşım noktaları da dikkatlerden kaçmıyor. Bu hem dünya genelinde gözlenen bir şirket politikası olarak karşımıza çıkıyor hem de Afrika politikası olarak dikkatleri çekiyor. Bugün Afrika’ya olan ulaşım şirket sayesinde özel bir niteliğe kavuştu. Yaşanan çeşitli sağlık sorunlarının da alınan önlemler ile önüne geçildiği gözleniyor. Dolayısıyla şirket her zaman mükemmel hava yolu ulaşımı hizmeti ile gündemde yer alıyor. Küresel anlamda takdir kazanması elbette ki kalitesi ve çalışmalarının bir karşılığı olarak söz konusu oluyor.

  Bugün Türk Hava Yolları uçak bileti alarak hemen hemen her bölgeye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Asya’dan Avrupa’ya Amerika’dan Afrika’ya kolay ve konforlu bir ulaşım için doğru adrestesiniz. Uçak bileti alımı ise www.ucakbileti.com.tr ile çok avantajlı. Çünkü burada size en cazip fiyatlar ile uçak bileti sunulmaktadır. En uygun fiyatların sunulmasına ek olarak, erken yapacağınız uçak bileti rezervasyonu, çok daha ucuza seyahat etmeniz anlamına gelecektir. Üstelik internet üzerinden uçak bileti alacak olmanız, size ekstra bir rahatlık sağlar. Çünkü kısa sürede içerisinde uçak bileti alarak, zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Hem diğer seyahat hazırlıklarınıza odaklanacak zamanı bulabilirsiniz, hem de daha keyifli geçecek bir seyahatin planını yapabilirsiniz. Dünya’nın en önemli hava yolu şirketlerinden biri ile seyahat etme fırsatı, adeta özel ve lüks bir deneyim olarak değerlendirilebilir. Böyle bir deneyim için ise büyük bir çaba sarf etmenize gerek yok.

  Yorum Gönder