Dil Seçiniz

THY Kabin Memuru Bomba Notu Açıklaması Yaptı

Bomba ihbarcısı kabin memuru konuştu! Türk Hava Yolları uçak bileti alarak güvenle seyahat etmek için www.ucakbileti.com.tr en doğru adrestir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  THY Kabin Memuru Bomba Notu Açıklaması Yaptı

  Türk Hava Yolları, 10’a yakın bomba ihbarı ile sıkıntılı zamanlar geçirmiş, yapılan araştırmaların sonucunda ise bomba ihbarlarında bulunan şahsa ulaşılmıştı. Ancak henüz tahkikatın sürmesi ve söz konusu suçlu kabin memurunun tespitinin ardından ihbarların devam etmesi sebebi ile kesin bir sonuca varılamadı. Türk Hava Yolları ‘nın dikkat çeken yükselişi bu tip saldırıların temelinde yer alırken, şirket gelen asılsız ihbarlar ve geciken uçuşlarla ciddi oranlarda zararlar ile karşı karşıya kalmıştır.  Parmak izleri doğrultusunda yakalanan kabin memuru, ilk tespit edilen bomba ihbarcısı olurken, yaşanan ihbarların sürmesi, ikinci bir ihbarcının varlığını göstermiştir.

  THY uçaklarına yapılan ilk bomba ihbarı, 29 Mart tarihinde İstanbul – Tokyo seferini gerçekleştiren uçakta meydana geldi. İstanbul üzerinden Tokyo’ya gitmek üzere havalanan Boeing 777 tipi yolcu uçağının tuvaletinde “C4 cargo – kargo C4 var” notu bulundu. Notun ele geçmesi ile henüz Sinop üzerinde olan uçak İstanbul Atatürk Havalimanı’na geri dönüş yapmıştır. Yolcuların tahliyesi ve uzman ekipler tarafından yapılan didik didik arama sonucunda hiçbir bulguya rastlanmaması iç rahatlatırken, ihbar maddi ve manevi zararlara sebep olmuştur. Geciken sefer, elde olmayan sebepler ile aksayan hizmet ve ekstra maddi kayıplar, şirket için can sıkıcı olmuştur. Ancak ihbar sadece bununla kalmamış kısa süre sonra THY uçaklarına peş peşe asılsız bomba ihbarları gerçekleştirilmiştir. Güvenlik önlemlerini alıp, gerekli kontrolleri almadan havalanamayan uçaklar, sık sık sefer gecikmeleri yaşamaya başlamıştır. Polis her bir yolcuyu ve görevliyi sorgulayıp, titiz bir çalışma yürütse de kısa sürede sonuca varılamamıştır.

  17 Nisan tarihine gelindiğinde THY ‘nin İstanbul – Basel seferini gerçekleştiren yolcu uçağının tuvaletinde yine bomba notu bulunmuştu. Ancak bu kez kâğıdın üzerinde parmak izine rastlanmış olması işleri kolaylaştırdı. Polisin yürüttüğü çalışma ve incelemeler parmak izinin bir Türk Hava Yolları kabin memuruna ait olduğunu ortaya çıkarınca kabin memuru derhal işten çıkarılmıştı. Son olarak ise kabin memurunun konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamalar gündeme düştü. Kabin memuru, yaşadığı bir sorun ile ilgili olarak yönetim ile görüşmeye çalıştığını ancak bunu başaramadığınız, bu sebeple de notu yazdığını dile getirdi. Ancak bir kabin amirinin bu denli mantıksız bir harekette bulunması açıklanabilecek bir durum gibi görünmüyor. Kabin memuru ifadesinden sonra, adliyeden serbest bırakılırken, sadece söz konusu olan İstanbul – Basel seferini yapan uçaktaki notla ilişkisi olduğu tespit edildi. Diğer ihbarlar ile bağlantısının olmaması serbest kalmasına sebep oldu. Ayrıca THY kabin memurunun terör örgütü bağlantısının da tespit edilememesi serbest bırakılmasına sebep olan bir diğer etkendir. Buna karşın THY çalışanının işine son verdi ve hakkında suç duyurusunda bulundu. Bomba ihbarları ile geciken seferler şirkete yüzbinlerce Euro’yu aşan bir maliyete sebep olurken, halen ihbarlar ile ilgili olarak çalışmalar sürüyor. Şirketin marka değerine zarar verme, hem maddi hem de manevi zarara sokma amacı ile gerçekleştirilen ihbarların bir an önce son bulması temenni edilmektedir ve tüm yetkililer bu amaç doğrultusunda çalışma yürütmektedir. Bomba notu bulunan uçakların, en az varış noktasına ulaşım süresi kadar bekletiliyor olması, yaşanan zararın da bir göstergesidir ve kabin memurunun zanlı olarak tespit edilmesi ihbarları sonlandırmamıştır. İkinci bir ihbarcının varlığı aşikârdır ve yakın zamanda tespit edileceği düşünülmektedir.

  Tüm bu yaşanan aksiliklere karşın, Türk Hava Yolları ‘nın marka değerine zarar verme ve itibarsızlaştırma çalışmalarının başarısızlıkla sonuçlandığı görülmektedir. Çünkü şirket her geçen gün büyüme hızını sürdürürken, yolcu sayısında da bir değişiklik gözlenmiyor. Hatta eksi yönün aksine artı yönlü bir hareket söz konusudur. Dolayısıyla başarısızlıkla sonuçlanan bu saldırının artık son bulması yakın gibi görünüyor. Türk Hava Yolları bu güne kadar sunduğu üst düzey hizmeti ile ülkemizin en iyisi olmuş ve dünya çapında da ilk 5’te yer almıştır. Böylesine özel bir uçuş deneyimini daha uygun fiyatlar ile yaşamak için www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ederek, uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitenin sunduğu en düşük fiyatlar, size bir üst sınıfta yolculuk etme fırsatını dahi sağlayabilir. Neden siz de bu özel uçuş deneyimini yaşayarak, keyifli bir tatile çıkmayasınız ki?

  Yorum Gönder