Dil Seçiniz

SunExpress’in Çileden Çıkaran Rötar ve İptali

SunExpress'te yaşanan sıkıntıların önüne geçildi. Cazip fiyatlar ile SunExpress uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr en iyi seçenek!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  SunExpress’in Çileden Çıkaran Rötar ve İptali

  İki havacılık devi olan Türk Hava Yolları ve Lufthansa Hava Yolları ‘nın ortaklığı ile hayata geçirilmiş olan SunExpress Hava Yolları, 1989 yılında Antalya merkezli olarak kurulmuştur ve halen Antalya merkezli olarak faaliyet göstermektedir. İlk seferini 1990 yılında gerçekleştiren şirket, uzun süre charter uçuşlar düzenlemiş ve 2001 yılına geldiğinde ülkemizde bir ilki gerçekleştirmiştir. Bu tarih itibariyle yurt dışına tarifeli seferler düzenlemesi ile bu alandaki ilk özel hava yolu şirketi olmuştur. Bugün SunExpress ‘in ikinci merkezi olan İzmir ise 2006 yılında açılmıştır. SunExpress Hava Yolları daha çok Avrupa’ya, özellikle de Almanya’ya düzenlediği seferler ile hafızalara yerleşmiştir. Anadolu’nun hemen hemen her kentini hava yolu ulaşımı konforu ile Avrupa’ya bağlaması, SunExpress ‘i ülkemizde özel kılmaktadır. Özellikle Almanya’nın hemen hemen her kentine ulaşım sağlıyor olması, şirketin kurucu firmalarının ülkelerine özel tarife yoğunluğuna dikkatleri çekiyor. Bu yoğunluğu ile de ülkemizde özel bir konuma sahiptir. Bugün Avrupa, özellikle Almanya yolcularının büyük bir çoğunluğu SunExpress ‘i tercih etmektedir.

  Her yıl çok sayıda yeni rotayı uçuş ağına ekleyen şirket, 2012 yılında Frankfurt ve Hahn ‘ı rotalarına eklerken, geçtiğimiz yıl içerisinde de Alanya – Gazipaşa, Bremen, Enfidha (Tunus) ve Strazburg gibi noktaları ulaşabildiği noktalara dâhil etmiştir. Geniş ulaşım ağı ile dikkat çeken şirket, bugünlerde talihsiz bir olay ile gündeme geldi. Yolcular açısından son derece can sıkıcı olan olay, öncelikle rötar ile başladı ve bir seferin iptali ile yolcular çileden çıktı. SunExpress ‘in saat 09.00 itibariyle Gazipaşa – Alanya Havalimanı’ndan havalanacak olan uçağı, Almanya’nın Leipzig kendine iniş yapacaktı. Ancak şok eden bir rötar açıklaması geldi. Saat 09.00 itibariyle hareket etmesi planlanan uçak 01.00’da hareket edecek açıklaması geldi. 16 saati bulan bu gecikme, yolcuları şaşkına çevirirken, SunExpress Hava Yolları ‘na ait başka bir sefer ile ilgili olarak da açıklama geldi. Yine aynı gün saat 17.55 itibariyle Köln şehrine gerçekleştirilecek olan sefer, öncelikle 5 saatlik bir rötara tabi tutuldu. 5 saatlik gecikmenin ardından Gazipaşa – Alanya Havalimanı’ndan hareket edecek olan SunExpress uçağının Köln’e ulaşması bekleniyordu. Ancak kısa süre sonra bu seferin iptal haberi duyuldu. Önce gecikmeli olarak gerçekleştirileceği duyurulan seferin iptali, yolcuların da büyük bir şaşkınlık yaşamasına sebep oldu.

  16 saati bulan rötarlı uçuş Leipzig ile ilgili olarak ise şirketin açıklaması basına yansıdı. Uzun saatler boyunca Gazipaşa – Alanya Havalimanı’nda beklemek zorunda olduğunu öğrenen yolcular, duruma tepki gösterince, yolcuların şirket oteline yerleştirilmesi sağlandı ve bu gecikmenin elde olmayan sebepler ile gerçekleştiği dile getirildi. Leipzig kentine uçması planlanan Boeing 737 – 800 tipi uçakta, teknik bir arızanın söz konusu olduğu ve bu arızanın giderilmesi için, teknik ekibin yola çıktığı açıklaması geldi. Uzun süreli bir rötarın şimdilik söz konusu olmasına karşın, arızanın ne zaman giderileceği ve seferin en zaman gerçekleştirileceği belirsizliğini koruyan bir konu gibi görünüyor. Gazipaşa – Alanya Havalimanı’ndan Almanya’nın Leipzig kentine uçmayı planlayan yolcular, duruma son derece tepkili olsalar da, gecikmenin şirketin elinde olmayan sebepler ile gerçekleşiyor olması sebebi ile otelde bekleyişlerini sürdürüyorlar.

  Nadiren bu tip aksaklıklar ile gündeme gelen şirket, durumdan dolayı yaşadığı üzüntüyü dile getirerek, bekleme sürecinde yolcularının rahatlığı için gerekli olan tüm imkânları sunmaktadır. Her hava yolu şirketinde olabildiği gibi böyle bir arıza ile karşılaşmasına rağmen, hala Avrupa ulaşımı için en iyi seçenektir. Avrupa kentlerine, özellikle de Almanya’ya yolculuk edecekseniz, sizin için en uygun fiyatlar ile en iyi kaliteyi sunan SunExpress Hava Yolları ‘nı tercih edebilirsiniz. Bir Alman ve bir Türk şirketinin ortaklığı olan firma, iki ülke arasındaki en ideal ulaşımı sağlamaktadır. Uçak biletinizi ise internet üzerinden, www.ucakbileti.com.tr adresinden alarak daha da uygun fiyatları yakalayabilirsiniz. Hem güvenle, hem en uygun fiyatlar ile hem de hızlıca uçak bileti almak için çağın imkânlarından biri olan interneti tercih edebilirsiniz. Size önemli bir zaman tasarrufu sağlaması da önemli bir avantajıdır. Çünkü böylece, diğer seyahat hazırlıklarınıza daha fazla zaman ayırabilir ve daha rahat hazırlık yapabilirsiniz. 

  Yorum Gönder