Dil Seçiniz

Konyaaltı İlçesinin Gezilecek Yerleri

Güzel kent Antalya’nın çok sevilen ilçesi Konyaaltı artık çok yakın. En uygun fiyatlı Antalya uçak bileti ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Konyaaltı İlçesinin Gezilecek Yerleri

  Güzel kent Antalya’nın çok sevilen ilçesi Konyaaltı, çeşitli gezi noktalarına ev sahipliği yapmaktadır. Keyifli bir güney seyahatinin vazgeçilmez uğrak noktaları olarak değerlendirilebilir Konyaaltı’nın gezilecek yerleri. Son yıllarda Türkiye’de gelişen havayolu ulaşım imkânlarının çeşitliliği Antalya’ya ulaşımı da olumlu etkilemiştir. Bugün Türkiye’nin her yerinden hızlı ve konforlu bir yolculuk ile kente ulaşılabiliyor. Antalya uçak bileti alıp, bavulunuzu hazırladıysanız, İstanbul üzerinden hareketle sadece 1 saat sonra Antalya’da olabiliyorsunuz. Bu sebeple hem zamandan tasarruf sağlanıyor, hem de keyifli, yol yorgunluğuna mahal vermeyen bir seyahat gerçekleştiriliyor. 1 saatlik yolculuğun ardından Antalya Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz. Buradan da karayolu seçenekleri ile kısa sürede Konyaaltı ilçesine ulaşabilirsiniz.

  1. Konyaaltı Plajı

  Antalya’nın hatta ülkemizin en güzel plajlarından biri olan Konyaaltı plajı, dünya çağında da bir üne sahiptir. Hem yerli hem de yabancı turistin en beğendiği sahillerimizden biridir. Kilometrelerce uzunluktaki plaj, büyüleyici bir güzelliği gözler önüne seriyor. Mavi bayraklı olan sahillerimizden biridir Konyaaltı plajı. Halk plajı niteliğindeki Konyaaltı plajı, belediyenin de çeşitli çalışmalarda bulunduğu, tüm ihtiyaçların düşünülmüş olduğu bir sahildir. Bu sebeple özellikle aileler tarafından çok tercih edilmektedir. Belediyenin yapmış olduğu çalışmalar ile soyunma kabinleri, duşlar ve tuvaletler yerleştirilmiştir.

  Konyaaltı plajı, sadece bir plaj olma niteliğine sahip değildir. Aynı zamanda çeşitli aktivite imkânlarına da sahip olursunuz burada. Bunlardan en sevileni ve en çok rağbet göreni de yamaç paraşütüdür. Yamaç paraşütü yapmak için lisanslı eğitmenlerin yardımını alabilir, güvenli bir şekilde böylesine güzel bir deneyimi yaşayabilirsiniz. Plaja ve çevrenin doğal güzelliğine bir de yukarıdan bakmanın keyfi tarif edilemez.

  2. Antalya Müzesi

  Antalya’nın en önemli müzesi niteliğine sahip olan Antalya Müzesi, elbette Konyaaltı ilçesinin de gezilecek yerler listesinde yer alır. Geniş arşivi ve kıymetli eserleri ile göz dolduran müze, çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Türkiye’nin en büyük müzeleri arasında sayılmaktadır. Müzenin ilk temelleri Süleyman Fikri Erten tarafından 1922 yılında atılmıştır.

  1919 yılında Antalya İtalyanların işgaline maruz kalmıştır. Bu dönemde kente gelen İtalyan işgal kuvvetleri yanlarında arkeologları da getirmiş ve bu bölgedeki antik eserleri toplamaya başlamışlardır. Toplayabildikleri kadar çok eser toplayarak, sürekli İtalyan Konsolosluğu’na taşımaktadırlar. Bu dönemde yaşamış olan ve arkeoloji de ilgisi bulunan lise öğretmeni Süleyman Fikri Erten, bu yapılanlara karşı çıkmıştır. İtalyanların medeniyeti korumak adına yaptıklarını iddia ettikleri eylemler ona mantıklı gelmemiştir. İtalyanların çekilmeye başlamasını da fırsat bilerek toplanan tüm eserleri bir araya getirip Tekeli Mehmet Paşa Camii’nin yanında yer alan terkedilmiş küçük bir mescid içerisinde sergilemeye başlamıştır. İtalyanların tamamen çekilmeye başlaması ile birlikte de tüm eserleri buraya getirmeyi başarmıştır. 1937 yılında, kentin ünlü camii olan Yivli Minare Camii, müze olarak kullanılmıştır. Antalya Müzesi bugün 13 sergi salonu, 1 bahçesi ve 1 de galeri salonu ile ziyarete açıktır. pp

  3. Geyikbayırı Mağarası

  Bir uçak bileti uzağınızda olan güzel kent Antalya sayısız doğal mağarası ile insanı büyülemektedir. Bunların önemli bir tanesi de Konyaaltı ilçesinde yer almaktadır. Geyikbayırı köyünde yer alan mağara, köy ile aynı ismi almıştır. Toplam uzunluğu 120 metre olan mağaranın en derin noktası 6,5 metre ölçüsündedir. Genellikle kuru mağara tipinde olsa da zaman zaman aktif hale gelmektedir. Yağışlı mevsimlerde mağara tabanını su bastığı görülmektedir. Kentin turizmi açısından önemli olan mağara üzerinde halen çalışmalar sürmektedir. Şimdiden kentin önemli doğal alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. 

  Yorum Gönder