Dil Seçiniz

Kemer'in Gezilecek 10 Yeri

Siz de bu yaz güneyin incisi Kemer'de bir Kemer turu yapabilirsiniz. En uygun fiyatlı Antalya uçak bileti için ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Kemer’in Gezilecek 10 Yeri

  Güneyin incisi Kemer, her yaz adeta akına uğruyor. Yerli ve yabancı turistin en çok beğenisini kazanan yeridir Antalya’nın. Yaz tatillerinin vazgeçilmez adresi Kemer, M.Ö. 2. Yüzyıla uzanan bir tarihe sahiptir. Yüzyıllardır sevilen böylesine bir kentin, harika olmaması ise düşünülemez bile. Antalya uçak bileti alıp, sadece 1 saat sürecek keyifli bir yolculuk ile beldeye ulaşabilirsiniz. Antalya Havalimanı’na ulaştıktan sonra kullanabileceğiniz pek çok karayolu seçeneği bulunuyor. Toplu taşıma, taksi, araç kiralama, özel servisler bunlardan bazılarıdır. Böylece, yolculuk ile çok zaman kaybetmiş, tatilinizden çalmış olmazsınız. Bakalım Kemer’de nereleri görmeniz, hangi kıyılarda yüzmeniz gerekiyor.

  10. Molla Deliği Mağarası

  Kentin sayısız güzel mağarasından biri de Kemer’de bulunan Molla Deliği Mağarası’dır. Burası son derece ilgi gören bir doğal alandır. Tahtalı dağının doğusunda yer alan mağara, yıl içerisinde zaman zaman çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaretine uğramaktadır.

  9. Selçuklu Av Köşkü

  Antalya’nın kıymetli tarihi yapılarından biri olan Av Köşkü, 1230 ile 1248 yılları arasında inşa edilmiştir. Selçuklu yapısı olması sebebiyle, son derece ilgi çekici bir mimariye sahiptir. Özellikle çatısı, önemli bir mimari niteliğe sahiptir.

  8. Idyros Antik Kenti

  Phaselis’in kuzeyinde yer alan antik kent, Bizans duvar kalıntıları ile kilisesi ile tarihin önemli detaylarını oluşturmaktadır. Keyifli bir antik tarih yolculuğu için antik kenti ziyaret etmelisiniz. Hele de mitoloji ve tarihe ilginiz varsa, atlamamalısınız.

  7. Üçoluk Yaylası

  Kentin sayılı ve kıymetli yaylalarından biri olan Üçoluk yaylası, özellikle yerli turistlerin akınına uğruyor. Burası insanın ömrünü uzatacak cinsten bir doğal alan. Yeşilin böylesine iç içe, böylesine dolu dolu insanı çevrelemesi, bol oksijen ile birlikte inanılmaz bir huzuru vaat ediyor.

  6. Paris Batığı

  Su altı dünyasına meraklıysanız burası tam da size göre bir aktivite noktasıdır. Çünkü dünyanın sayılı gemi batıklarından biri burada yer almaktadır. 1917 yılında Kemer açıklarında batan Paris 2 adlı Fransız gemisi, dünyanın en iyi 100 batığı arasında değerlendirilmektedir. Böylesine bir dalış deneyimi için uçak bileti alıp yola koyulmanız yeterlidir.

  5. Beldibi Mağarası

  Kemer’in aynı isimli köyünde yer alan Beldibi Mağarası, Kentin en iyi mağaralarından biri. Son derece ilgi çekici bir yapıya sahiptir. Doğal yapısının yanında, denize sadece 100 metre uzaklıkta olması sebebiyle, harika bir deniz manzarasına da sahiptir. Burası size muhteşem fotoğraflar verecek bir gezi noktasıdır.

  4. Phaselis Plajı

  Phaselis plajı, bölge plajlarına nazaran daha farklıdır. Eşine ender rastlanır bir güzelliğe sahiptir. Sığ bir koysa yer alan plaj, sıcacık kumu ve berrak denizi ile sizi en iyi şekilde ağırlayacaktır. Buradaki doğa uyumu insanı büyülemektedir.

  3. Göynük Kanyonu

  Göynük kanyonu, sadece su sesini işiterek, huzur bulacağınız, manzaranın büyüsüne kapılacağınız bir doğa harikasıdır. Burada gezinti yaparak kanyonu dinleyebilir, çevredeki çeşitli tesislerde mola verebilirsiniz.

  2. Phaselis Antik Kenti

  Phaselis Antik Kenti, bölgenin kesinlikle görülmesi gereken bir noktasıdır. M.Ö. 2000’li yıllara uzanan köklü bir tarihin izleri söz konusudur burada. Mopsos ve Lakious medeniyetleri tarafından kurulduğu sanılmaktadır. Bugün ilgi çekici kalıntıları ile çok sayıda ziyaretçisini ağırlamaktadır.

  1. Tahtalı Dağı

  Kent geneline göre farklı bir seyahat önerisi isteyenler için Tahtalı Dağı ideal bir rotadır. Tahtalı Dağı’nın Beydağları bölümü, milli park ilan edilmiş olduğundan, turistlerin de rahatlıkla gidebildiği ve hayran kaldığı bir noktadır. Karayolu ve teleferik yolculuğu ile aynı zamanda harika bir manzaranın tadını çıkarma fırsatı da bulacaksınız. 

  Yorum Gönder