Dil Seçiniz

Gölbaşı'nın Gezilecek Yerleri

Gölbaşı, tarihi, kültürel değerleri, doğa güzellikleri ve diğer turizm etkinlikleri ile Ankara’nın özel ilçesidir. Uygun fiyatlı Ankara uçak bileti ise ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Gölbaşı’nın Gezilecek Yerleri

  Gölbaşı, tarihi, kültürel değerleri, doğa güzellikleri ve diğer turizm etkinlikleri ile Ankara’nın özel ilçesidir. Hem Ankaralılar hem de şehir dışından ya da yurtdışından gelenlerin sıkça tercih ettiği gezi noktasıdır Gölbaşı. Sayıca az fakat nitelikli gezi noktaları, ilçeyi özel kılmaktadır. Ankara’da gezecek yer yok diyenlere inat siz Gölbaşı ilçesinin güzelliklerine tanık olup, herkese de Ankara’nın gezilecek güzel yerlerini tanıtabilirsiniz. Bunun için Ankara uçak bileti alıp, sırt çantanızı alarak yola koyulmanız yeterli. Büyük bir emek ve organizasyona gerek olmayacak, harika bir gezi noktasından söz ediyoruz. 

  1. Eymir Gölü

  Ankara’nın en huzurlu ve sakin noktasını keşfetmek istiyorsanız Gölbaşı ilçesine gitmek için geç bile kaldınız. Kentin en huzurlu noktasıdır Eymir gölü. Göz dolduran çam ağaçları ile inanılmaz bir yeşil örtüsü vardır çevresinde. Bu alanda su sporları yapabileceğiniz gibi, dağ bisikleti ve doğa yürüyüşü gibi etkinlikler de yapılabilmektedir. Ayrıca, göl çevresinde bulunan tesislerde dinlenebilir bölgenin huzurunun tadını çıkarabilirsiniz. Ankara uçak bileti alıp, hızlı bir ulaşım ile kentin huzur noktasını bulabilirsiniz.

  2. Beynam Ormanları

  İsmini yakınındaki Beynam köyünden alan ormanlık alan, özellikle meşe ve sarıçam ile dolu büyüleyici bir yeşil alandır. Geniş bir arazi üzerinde bulunan ormanın en önemli özelliği ise doğal bir orman niteliği taşımasıdır. Enerji depolayacağınız doğa yürüyüşleri için tercih edebileceğiniz bu muhteşem atmosfer, Ankara gezinizin en güzel parçası olabilir. Ankara uçak bileti alıp kente ulaşarak, bu güzel alanın tadını çıkarabilirsiniz.

  3. Mogan Gölü

  Ankara’nın deniz ihtiyacını karşılayan bir nokta da Mogan Gölü’dür. Bu kusursuz manzara, göl çevresindeki çok sayıda tesiste dinlenerek izlenebilir. Eğer hava şartları uygunsa, su sporları da yapılabilir. Diğer taraftan burada yürüyüş parkurları, bisiklet yolları gibi imkânlar tesis edilmiş ve keyifli zaman geçirmeniz için çalışılmıştır. Ankara’nın karmaşasından uzaklaşıp, kafa dinlemek için tercih edebileceğiniz bölge, hem kentin hem de ilçenin en önemli ziyaret noktasıdır.

  4. Atatürk Sahil Parkı

  Mogan Gölü kıyısında yer alan Atatürk Sahil Parkı, çay bahçeleri, piknik alanları ve yürüyüş parkurları ile özellikle yaz aylarında dolup dolup taşan bir bölgedir. Ayrıca bu bölgede zaman zaman festival gibi çeşitli etkinlikler de düzenlenmektedir. Doğa ile iç içe ve huzurlu zaman geçirmek için tercih edilebilecek, ilçenin diğer önemli noktası da Atatürk Sahil Parkı’dır. Ankara uçak bileti alarak geleceğiniz başkent, size ummadığınız doğal güzellikleri sunmaktadır.

  5. Tulumtaş Mağarası

  1192 yılında 1. Derece doğal sit alanı ilan edilmiş olan Tulumtaş Mağarası, bölgenin çok sayıdaki mağarasından en görülmeye değer olanıdır. Bu tip yapılardan hoşlananlar için, Gölbaşı ilçesi cazip bir gezi merkezidir. Ankara’nın merkezine sadece 15 kilometre uzaklıkta yer alan mağara, görülmeye değer doğal alanlardan biridir. Ankara uçak bileti araştırmasına erkenden başlayarak, sonraki seyahatinize de bütçe yaratabileceğiniz bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.

  Gölbaşı’na Nasıl Gidilir?

  Gölbaşı ilçesi, ulaşım imkânları gelişmiş olan Ankara’nın kolay ulaşılabilir bir ilçesidir. Öncelikle Ankara uçak bileti alarak kentin havalimanı olan Esenboğa Havalimanı’na ulaşmalısınız. Ardından ise toplu taşıma, taksi ya da özel araç gibi şehir içi ulaşım seçeneklerinden birini tercih ederek, Gölbaşı ilçesine doğru yola çıkabilirsiniz. Gölbaşı ilçesi, Havalimanına oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Ortalama uzaklığı 60 km kadardır ve 40 – 45 dakika gibi bir sürede çoktan ilçeye ulaşmış olursunuz. Yolculuğunuzun böyle kısa sürede gerçekleşebilmesi için Ankara uçak bileti almanız şarttır ve en uygun fiyatlı Ankara uçak bileti www.ucakbileti.com.tr ‘den alınabilmektedir. 

  Yorum Gönder