Dil Seçiniz

Gazimağusa'nın Önemli Turizm Merkezleri | Kıbrıs Uçak Bileti

Gazimağusa, doğanın tarih ile iç içe bir tablo oluşturduğu şehirdir. Şehri yakından görmek için ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret ederek Kıbrıs uçak bileti alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Gazimağusa’nın Önemli Turizm Merkezleri

  Gazimağusa, doğanın tarih ile iç içe bir tablo oluşturduğu şehirdir. Akdeniz’in en güzel noktalarından biri olan Kıbrıs Adası’nda tatil yapmayı planlıyorsanız, harika bir gezi planı ile Gazimağusa’nın en güzel noktalarını yakından görebilirsiniz. Şehrin keyfini çıkarmak için şehre yorulmadan ulaşabileceğiniz havayolu ulaşımını tercih etmelisiniz. Ercan Havalimanı yönlü alacağınız Kıbrıs uçak bileti ile yorulmadan, tatilinizin hakkını verebileceğiniz bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Venedik Sarayı

  Venedik Sarayı, en eski yapılardan biri olarak, bölgenin en çok ziyaretçi alan noktasıdır. 13. Yüzyılda Lusignanlar tarafından inşa edilmiş olan saray, o dönemlerde kraliyet konutu olarak kullanılmıştır. 1369 yılına kadar da bu konut kullanılmaya devam edilmiştir. Bugün görmenin mümkün olduğu kalıntılar ise kentin en önemli tarihi bölgesini oluşturmaktadır. Kıbrıs uçak bileti avantajlarını yakaladığınızda, Gazimağusa’nın böylesine tarihi alanlarını düşünerek, harika bir geziyi ucuza gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmalısınız kendinize.

  2. Namık Kemal Zindanı ve Müzesi

  Namık Kemal Zindanı ve de Müzesi’ni görmek için çok uzaklara gitmek gerekmiyor. Venedik Sarayı’nın avlusunda bulunan zindan ve müze, önemli gezi noktaları arasında yer alır. Namık Kemal’in 1873 yılında başlayan sürgün hayatı, burada bulunan iki katlı yapının alt katındaki zindanda başlamış ve sonraları üst katta sürmüştür. V. Murat’ın affına kadar burada kalan Namık Kemal, buradaki zindan ve müze ile sürekli hatırlanmaktadır. Özellikle tatil amacıyla Kıbrıs’a gelmiş olanlar için vazgeçilmez bir ziyaret noktasıdır.

  3. St. Barnabas Manastırı

  Kentte bulunan en eski yapılardan biri olan St. Barnabas Manastırı, bugün İkon ve Arkeoloji Müzesi olarak hizmet vermektedir. İlginç ve efsanevi bir hikayesi olan manastır, son derece kıymetli eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Burada sergilenen birbirinden değerli ikonlar ve arkeolojik kalıntılar, sizin de ilginizi çekecek ve keyifli bir gezi yapmanızı sağlayacaktır. Bugün kente uğrayan yabancıların mutlaka uğradıkları müze, özellikle Neolitik dönemden Roma dönemine kadar olan çok kıymetli eserlere sahiptir.

  4. Canbulat Müzesi

  Kıbrıs’ın Osmanlı tarafından fethedilmesi sırasında bir efsaneye konu olan Canbulat Bey, Kilis Sancak Beyi’dir ve Beylerbeyi İskender Paşa’nın tavsiyesi ile bu savaşa katılmıştır. Canbulat Bey’in cesaret ve kendini feda etmesi sebebiyle, savaş kazanılmış ve bir destan yazılmıştır. Kalenin fethini sağlayan Canbulat Bey’in türbesi bugün burada bulunduğu gibi bir de adı ile anılan müze bulunmaktadır. Kıbrıs uçak bileti alarak, burada yaşanan kahramanlık hikayesini bizzat yerinde öğrenebilirsiniz.

  5. Kutup Osman Tekkesi

  Kutup Osman Tekkesi, Gazi Mağusa Surları’nın dışında yer alan bir ziyaret noktasıdır. Eldeki verilere göre Kutup Osman ismi ile anılan şahsiyet, Halvetiye Tarikatı’nın Kıbrıs’taki kurucusu olan Şeyh Fazlullah’ın oğludur. IV. Mehmet zamanında sarayda imamlık ve öğretmenlik yapmış olan Kutup Osman, iftiraya uğraması sonucu sürgün ile buraya gönderilmiştir ve 1 yıl geçmeden vefat etmiştir. Bugün anısının yaşatıldığı ve adı ile anılan tekke, Kıbrıs tatiline gelenlerin ziyaret ettiği noktalardan bir diğeridir. Kıbrıs, Kıbrıs uçak bileti alarak konforlu bir şekilde ulaşılabilecek olan bir gezi rotası olmasının yanında, tarihi güzellikleri ile de tercih edilmektedir.

  Gazimağusa’ya Nasıl Ulaşım Sağlanır?

  Gazimağusa’ya ulaşım için öncelikle bulunduğunuz noktadan Kıbrıs uçak bileti alarak Kıbrıs Adası’na ulaşmalısınız. Ercan Havalimanı’na vardıktan sonra ise çeşitli karayolu ulaşım araçları ile Gazimağusa’ya ulaşabilirsiniz. İki nokta arası mesafe 52 km kadardır ve bu mesafeyi yaklaşık olarak 40 – 45 dakika gibi bir sürede kat edebilirsiniz. Kıbrıs uçak bileti almak ve en uygun fiyatlara yolculuk etmek için www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edip, avantajlı fiyatlar yakalayabilirsiniz. 

  Yorum Gönder