Dil Seçiniz

BoraJet Uçağına Yıldırım Düştü

İstanbul'dan Tokat'a giden BoraJet uçağına yıldırım düştü ancak yaşanan talihsizlik bertaraf edildi. En uygun fiyatlı BoraJet uçak bileti ise www.ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  BoraJet Uçağına Yıldırım Düştü

  Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip, 2010 tarihi itibariyle dolmuş uçak taşımacılığına başlayan BoraJet, bugün yenilediği uçakları ile son derece kaliteli bir havayolu ulaşım hizmeti sunmaktadır. Konforlu ve kaliteli havayolu ulaşım hizmeti için, geniş bir ulaşım ağına sahip olan BoraJet ’i tercih etmek, bir alışkanlık haline gelmektedir. Hem yurt içi hem de yurt dışı ulaşım seçenekleri mevcut olan firma, özellikle yurt içi noktalara ulaşımda çok sık tercih edilmektedir. Alınan son bilgilere göre ise yine bir iç hatlar seferinde BoraJet uçağının yaşadığı talihsiz olay, sorun yaşanmadan bertaraf edildi. BoraJet ’in İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan havalanan ve Tokat’a ulaşacak olan uçağı, olumsuz hava şartları sebebiyle talihsiz bir olay yaşadı. BoraJet ’in söz konusu seferini yapan Embraer E – 190 tipi uçağı, inişe geçtiği sırada iki kez yıldırım düşmesi ile karşılaştı. İki kez bir anda yıldırım ile karşılaşan uçak, yüz binlerce volt akım ile yüklendi. Neyse ki BoraJet ’in Embraer E – 190 tipi uçağı, özel koruma sistemi ile yıldırımın yarattığı elektrik akımını tekrar havaya verdi. Böylece, tecrübeli pilot, uçağı kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde Tokat Havalimanı’na indirmeyi başardı. İstanbul – Tokat seferini yapan BoraJet uçağı, sorunsuz bir yolculuk geçirirken, inişe geçtiği anda kentteki hava şartlarından etkilenerek böyle bir sorunla karşılaştı. Hem uçağın koruma sistemleri, hem de tecrübeli pilotun kabiliyetiyle yıldırımın olumsuz bir etki yaratmasına fırsat verilmedi. Akımın tekrar havaya verilmesi ile birlikte, pilot uçağı hızlıca havalimanına indirmeyi başardı.

  Tokat Havalimanı’na indikten sonra ise, yaşanan talihsizliğin uçakta sorun yaratmış olabilme ihtimaline karşı, BoraJet ’in Embraer E – 190 tipi uçağı seferden alındı. İstanbul’dan gelen uçak, mevcut 75 yolcusu ile birlikte tekrar İstanbul’a dönecekti ancak bu şartlarda uçağın seferi kaldırıldı. Yolcuların mağdur olmasını engellemek amacıyla da söz konusu olan 75 İstanbul yolcusu, çevredeki havalimanlarına ulaştırıldı. Yolcularının zarar görmesine engel olmak isteyen firma, yaşanan talihsizliğe karşı diğer yolcularını en yakın havalimanlarına sevk etti. Diğer taraftan yaşanan olayın can kaybı ya da yaralanma gibi hiçbir soruna yol açmaması sevindirdi. BoraJet uçağının teknik servis tarafından bakıma alınması ise tamamen güvenlik kontrolü amaçlıydı.

  BoraJet filosuna 2014 yılında dâhil olan Embraer E – 190 tipi uçaklar, yaşanan bu olay ile güvenilirliğini ve kalitesini de kanıtlamış oldu. Bu tipin güvenilirliğini açıklamak için aslında ölümcül kaza istatistiğine bakmak gerekiyor. Brezilyalı üreticinin en beğenilen modellerinden olan Embraer E – 190, 500 adet üretilmiş bir uçaktır. Bu yüksek rakama karşın bugüne kadar dünya genelin uçaktan kaynaklanan hiçbir kaza yaşanmamıştır. Uçağın tanık olduğu sadece iki ölümlü kaza yaşanmıştır. Biri 2010 yılında Çin’de, pilotun inmesi gereken en düşük irtifanın da altına alçalmasıyla kaza yaşanmıştır. Diğeri ise 2013 yılında pilotun psikolojik sorunları sebebi ile kokpit kapısını kilitleyip intihar etmesi sonucu yaşanmıştır. Bu sebeple Embraer E – 190 tipi uçakların, kendisinden kaynaklanan hiçbir ölümlü kaza söz konusu olmamıştır. İstanbul – Tokat seferini yapan uçağın da Embraer E – 190 olması, yıldırım karşısında da sıkıntı yaşanmamasının bir sebebi olabilir. Güvenilir olan BoraJet uçakları ile seyahat etmek son derece keyiflidir. İçiniz rahat bir şekilde hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlarınızda BoraJet ‘i tercih edebilirsiniz.

  BoraJet uçak bileti almadan önce mutlaka aklınızda fiyat seviyesi ve biletinizi nereden alacağınıza dair sorular şekillenecektir. Teknolojinin sağladığı kolaylıklar internet dünyasını, işlerimizi kolaylaştıran bir araç haline getirmişken, uçak biletinin de internetten alınması büyük bir avantajdır. Buna karşın hala bazılarının internetin güvenilirliği konusunda tereddütleri olmaktadır. Oysaki güvenlik önlemleri tam olan siteleri tercih ettiğinizde hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. www.ucakbileti.com.tr gibi 3D Secure güvenlik sistemini tercih eden siteleri kullanırsanız, hem kişisel bilgilerinizin hem de kredi kartı bilgisi gibi özel bilgilerin güvende olduğundan emin olursunuz. İnternet üzerinden kısa sürede hem de en cazip fiyatlar ile BoraJet uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr son derece cazip bir adrestir. Kısa sürede, emek harcamadan uçak bileti alabileceğiniz için zamanınızı verimli kullanmış olursunuz ve diğer seyahat hazırlıklarınız ile de rahatça ilgilenebilirsiniz. 

  Yorum Gönder